Choć premiera filmu „Jedyny i niepowtarzalny Ivan” z polskim dubbingiem miała miejsce na początku września tego roku, wielu zapewne wciąż produkcji nie obejrzało. Wszystko przez to, że dostępna ona była na niedostępnym wciąż w naszym kraju Disney+ oraz płatnych serwisach jak Rakuten. Teraz jednak nowy obraz Disneya będzie mogła obejrzeć szersza publiczność. Już 13 grudnia film familijny zostanie wyemitowany na kanałach HBO oraz pojawi się w ofercie ich platformy HBO GO. W telewizji „Ivana” obejrzymy o godzinie 20:10, natomiast powtórka wyemitowana zostanie między innymi kolejnego dnia, 14 grudnia, o 16:10.

„Jedyny i niepowtarzalny Ivan” powstał na bazie powieści opartej na prawdziwych wydarzeniach, której autorką jest Katherine Applegate. Za reżyserię odpowiedzialna była Thea Sharrock, a w obsadzie znaleźli się: Sam Rockwell („Iron Man 2”), Angelina Jolie („Czarownica 2”), Danny DeVito („Dumbo”), Helen Mirren („Dziadek do orzechów i cztery królestwa”) oraz Bryan Cranston („Kung Fu Panda 3”) i Ariana Greenblatt („Avengers: Wojna bez granic”). Przypomnijmy, że film miał pierwotnie zadebiutować w kinach, jednak z uwagi na ich zamknięcie, premiera przeniesiona została na sieci. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku innej produkcji Disneya, „Artemis Fowl”.

Za realizację polskiego dubbingu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem został Artur Tyszkiewicz, a dialogi napisał Jan Wecsile. Głosów postaciom użyczyli: Michał Żurawski (Ivan), Danuta Stenka (Stella), Jerzy Kryszak (Bob), Magdalena Zawadzka (Snicers), Alicja Warchocka (Ruby), Wojciech Brzeziński (George), Wiktoria Woźniacka (Julia), Leon Charewicz (Mack), Katarzyna Gniewkowska (Henrietta), Sebastian Perdek (Frankie), Andrzej Andrzejewski (Murphy), Julia Kołakowska-Bytner (Thelma), Bartłomiej Nowosielski (Castello), Szymon Mysłakowski (Mike), Magdalena Krylik (Helen), Przemysław Glapiński Reporter), Magdalena Czerwińska (Candace Taylor), Justyna Kowalska (Doktor Maya Wilson) i inni.

Goryl Ivan oraz jego przyjaciele, słonica Stella i pies Bob, żyją w klatce w centrum handlowym. Żadne z nich nie pamięta jednak jak się tam znaleźli. Gdy na zwierzęta spada opieka nad nowo przybyłą Ruby, a słoniątkiem zaczyna się interesować również córka woźnego, Julia, bohaterowie postanawiają z jej pomocą odmienić swój los.

„Jedyny i niepowtarzalny Ivan” na platformie HBO GO zadebiutuje 13 grudnia!

Dodaj komentarz