Na platformie Netflix zadebiutował dziś nowy film animowany zatytułowany „Róża Bombaju”. Wyjątkowo jednak, jest to indyjski romans z kategorią wiekową od lat 13, a co za tym idzie, dość niespodziewany kandydat do dubbingu jak na Netfliksa. Ta sentymentalna produkcja wyreżyserowana przez Gitanjaliego Rao, nad której stworzeniem przez 18 miesięcy pracowało aż 60 artystów, malując każdą klatkę animacji jedną po drugiej. Film zadebiutował również na ubiegłorocznych festiwalach filmowych w Venice i Toronto, a poniżej prezentujemy obsadę i twórców jego dubbingu.

Za opracowanie polskiej wersji językowej odpowiedzialne było studio VSI Warsaw. Reżyserką oraz autorką dialogów była Małgorzata Lalowska, ich montażu dokonał Kacper Czech, a produkcją kierowała Aleksandra Nowosad. Głosów postaciom użyczyli: Julia Kołakowska-Bytner (Kamala), Paweł Ciołkosz (Salim), Krzysztof Szczepaniak (Mike), Pola Piłat (Tara) oraz Tomasz Kozłowicz, Janusz Wituch, Cezary Kwieciński, Hanna Kinder-Kiss, Katarzyna Tatarak, Marek Ciunel, Karolina Bacia, Joanna Pach-Żbikowska, Anna Apostolakis, Damian Kulec i Magdalena Herman-Urbańska.

Młoda tancerka, która z małżeństwa ze starszym mężczyzną uciekła na ulice Mumbaju, musi wybierać między troską o rodzinę a miłością do chłopaka, który stracił rodziców w rozruchach. To trzy opowieści o trudnej miłości: miłości hinduskiej dziewczyny i muzułmańskiego chłopca, miłości dwóch kobiet i miłości całego miasta do gwiazd Bollywood.

„Róża Bombaju” już na platformie Netflix!

Dodaj komentarz