Niespodziewanie, jak to przystało na niefunkcjonującą jeszcze w naszym kraju platformę Disney+, wczorajszego popołudnia w serwisie zadebiutowały pierwsze odcinki nowej animacji „Cudowny świat Mikiego”. To swoista kontynuacja serialu „Myszka Miki”, produkowanego w latach 2013-2019, na który złożyło się prawie 100 nowych krótkometrażówek z udziałem kultowych bohaterów. Co ciekawe, na chwilę obecną dostępne są jedynie odcinki 5 i 6, czyli te, które debiutowały dziś również w innych krajach. Na ich podstawie możemy określić już twórców i główną obsadę dubbingu kreskówki, którą przedstawiamy poniżej.

Za opracowanie polskiego dubbingu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserką była Agnieszka Zwolińska-Składanowska, dialogi i teksty piosenek napisał Michał Wojnarowski, a kierownikiem muzycznym był Piotr Gogol. W głównych rolach wystąpili: Kacper Kuszewski (Myszka Miki), Beata Wyrąbkiewicz (Myszka Minnie), Krzysztof Tyniec (Goofy), Jarosław Boberek (Kaczor Donald), Elżbieta Futera-Jędrzejewska (Kaczka Daisy) oraz Krystyna Tkacz (Urszula) i Zbigniew Konopka (Wielki Zły Wilk).

Z czasem z pewnością doczekamy się uzupełnienia dubbingu do pierwszych czterech epizodów. Przypomnijmy tylko, że w gościnnych rolach pojawili się w nich między innymi: Pete, Ludwig von Drake, czy pies Pluto, którzy byli już dubbingowani w starszych produkcjach z serii. Podobna sytuacja spotkała natomiast chociażby serial „Podbój kosmosu” National Geographic, gdzie najpierw udostępniono trzeci odcinek, a następnie dołożono dubbing do pierwszych dwóch w ciągu zaledwie tygodnia. Seriale jak „The Mandalorian”, czy nadchodzące „WandaVision”, czyli priorytetowe produkcje Disney+, są z kolei udostępniane w polskiej wersji w dniu premiery orygianlnej.

„Cudowny świat Mikiego” już na platformie Disney+!

Dodaj komentarz