Netflix opublikował dziś pierwszy zwiastun swojego nowego serialu zatytułowanego „Przeznaczenie: Saga Winx”. 6-odcinkowa produkcja pojawi się w serwisie w styczniu, a bazuje oczywiście na popularnej w naszym kraju kreskówce „Klub Winx”. Ta włoska animacja została stworzona przez Iginio Straffi i jest produkowana bez przerwy od 2004 roku. Jej aktorska wersja będzie trochę bardziej dojrzała i należy oczekiwać, że podąży śladem serialu „Chilling Adventures of Sabrina”, której ostatni sezon zadebiutuje na Netfliksie 31 grudnia. Zapowiedź w wersji z napisami prezentujemy poniżej!

Twórcą aktorskiej wersji serialu jest Brian Young, showrunner „Pamiętników wampirów”. W oryginalnej obsadzie znaleźli się natomiast: Abigail Cowen znana z serialu „Chilling Adventures Of Sabrina” jako Bloom, Hannah van der Westhuysen jako Stella, Elisha Applebaum jako Musa, Precious Mustapha jako Aisha, Eliot Salt jako Terra (postać wzorowana na kreskówkowej Florze), Danny Griffin jako Sky, Freddie Thorp jako Riven, Jacob Dudman jako Sam i Theo Graham jako Dane.

Należy pamiętać, że „Przeznaczenie: Saga Winx” jest mroczniejszą adaptacją historii znanej z kreskówki, a nie jej aktorskim odzwierciedleniem, dlatego nie wszystkie wątki i postacie znajdą tu swoje miejsce. Jednym z lepszych na to przykładów jest choćby nieobecność jednej z wróżek „podstawowego składu” Winx, Tecny (ma się ponoć pojawić w drugim sezonie) oraz zmiana postaci Flory na Terrę, która będzie jednak zupełnie nową postacią.

Choć zapowiedź z polskim dubbingiem nie jest jeszcze dostępny, powinniśmy się spodziewać, że otrzyma są dopiero drugi pełny zwiastun serialu. Mimo że Netflix wciąż nie nauczył się zlecać rodzimej wersji językowej nawet do niektórych animacji, nie mówiąc o reszcie swoich produkcji oryginalnych, ta „Przeznaczenie: Saga Winx” bazuje na serii od początku w Polsce dubbingowanej, dlatego fani nie wyobrażają sobie innej możliwości. Brak dubbingu do nowego serialu oznaczałby wręcz naganną postawę serwisu względem jego subskrybentów.

AKTUALIZACJA: poniżej prezentujemy zwiastun serialu również z polskim dubbingiem, który dosłownie chwilę temu platforma Netflix udostępniła na swojej oficjalnej stronie. Możemy w nim usłyszeć Katarzynę Strączek („Wiedźmin”, „Enola Holmes”) oraz Martę Czarkowską w roli Bloom, głównej czarodziejki Klubu Winx. Czarkowska od pewnego czasu wciela się w Bloom również w serialu animowanym, więc mamy do czynienia z zachowaniem głosu. Bardzo możliwe, że za opracowanie dubbingu odpowiedzialne będzie studio Start International Polska.

opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei — szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z… potworami, które zagrażają ich życiu.

„Przeznaczenie: Saga Winx” na platformie Netflix zadebiutuje 22 stycznia 2021 roku!

Dodaj komentarz