Podczas czwartkowego Disney Investor Day, Dom Myszki Miki opublikował pierwszą zapowiedź swojego nowego serialu tworzonego w ramach Kinowego Uniwersum Marvela, „Falcon i Zimowy Żołnierz”. Chronologicznie miała być to pierwsza produkcja odcinkowa, jednak ze względu na opóźnienia spowodowane lockdownem, została ona opóźniona aż do wiosny 2021 roku, a zaraz przed nią wskoczyła „WandaVision”, która zadebiutuje już w styczniu. Serial kontynuuje wątek tytułowych superbohaterów, Sama Wilsona alias Falcona oraz Bucky’ego Barnesa, czyli Zimowego Żołnierza, którzy po odejściu Kapitana Ameryki zmagają się z kolejnymi złoczyńcami. W rolach powrócą oczywiście Anthony Mackie i Sebastian Stan.

Jednym z głównych przeciwników duetu będzie Helmut Zemo, postać, którą poznaliśmy w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, a w którego wcielił się Daniel Brühl. Tym razem, co wiadomo już od dość dawna, założy on także swój komiksowy strój. W obsadzie znaleźli się także Emily VanCamp jako Agentka Sharon Carter, Wyatt Russell jako John Walker, czy Georges St-Pierre jako Batrock Skoczek, którego również mieliśmy okazję zobaczyć już w akcji w filmach MCU. Zapowiedź w wersji oryginalnej możecie obejrzeć poniżej!

Role dialogowe w zapowiedzi mają jedynie dwaj główni bohaterowie, więc gdy polska wersja zadebiutuje na Disney+ usłyszymy tam zapewne Mateusza Damięckiego i Marcina Hycnara. Poza tym w rodzimej obsadzie powrócą także Paweł Domagała i Agnieszka Więdłocha. Należy liczyć się z tym, że dubbing do serialu pojawi się z opóźnieniem typowym dla Disney+, którego data startu w naszym kraju nie jest jeszcze znana.

„Falcon i Zimowy Żołnierz” na platformie Disney+ zadebiutuje już 19 marca 2021 roku!

Dodaj komentarz