„Wyznawca” to 7. odcinek drugiego sezonu serialu „The Mandalorian”, za reżyserię którego odpowiedzialny był Rick Famuyiwa, który pracował już nad dwoma odcinkami pierwszej serii: „Dziecko” oraz „Więzień”. To również odcinek poprzedzający finał obecnie emitowanego sezonu. Reżyserem dubbingu do epizodu był Waldemar Modestowicz, dialogi napisał Jakub Kowalczyk, a w głównej roli powraca Grzegorz Małecki. Omawiamy ze spoilerami!

Mandalorianin Din Djarin, dzięki pomocy Cary Dune, uwalnia dawnego imperialnego najemcę Mayfelda z kolonii karnej, do której ten trafił po ich wspólnej akcji we wspomnianym już wcześniej odcinku „Więzień. W towarzystwie Boby Fetta i Fennec Shand bohaterowie udają się na Morag, do tajnej bazy Imperium, skąd planują zdobyć dane dostępu do krążownika Moffa Gideona. Na nim bowiem przetrzymywany jest Grogu, czyli Baby Yoda. W roli Mayfelda powraca Bill Burr, a jego polskim głosem ponownie został Przemysław Sadowski. Postać z pewnością zobaczymy w serialu jeszcze nie raz. W swoich rolach powracają również Martyna Trawczyńska-Szymańska (Cara Dune), Wojciech Paszkowski (Boba Fett) i Agnieszka Warchulska (Fennec Shand), którzy wspierają Mando w jego misji.

Mayfeld i Din, pod przebraniem szturmowców i nie bez przeszkód, dostają się do tajnej imperialnej bazy, jednak by zdobyć dostęp do systemu, główny bohater musi zeskanować swoją twarz, zawsze ukrytą pod zbroją. Najwyraźniej rygorystyczny kodeks Mandalorian okazuje się mało istotny w obliczu zagrożenia dla małego Baby Yody i choć nie bez wahania, Din pokazuje swoją twarz w serialu po raz drugi (poprzednio w finale 1. sezonu). Tym razem jednak widzimy go na ekranie znacznie dłużej i mimo, że ma o wiele więcej do powiedzenia niż ostatnim razem, jego dialogi i tak są ograniczone przez sytuację.

A sytuacja polega na rozmowie Mandalorianina i Mayfelda z jednym z imperialnych dowódców, Valinem Hessem, którego w odcinku portretuje Richard Brake, znany z takich filmów jak „Batman: Początek”, „Kingsman: Tajne służby” czy „Thor: Mroczny świat”. Jego polskim głosem został natomiast Piotr Garlicki – aktora możemy kojarzyć między innymi z serialu „Na dobre i na złe”, w którym gra od wielu lat, czy z jego dubbingowych ról w filmach „Harry Potter i Insygnia Śmierci” i „Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole”. Jest to wybór bardzo egzotyczny, bo Garlickiego niewiele w dubbingu możemy usłyszeć, a w dodatku dość dobrze wpasował się w swoją postać mimo dużej różnicy wieku (19 lat!). Warto również dodać, że oryginalny aktor wystąpił w serialu „M.I. High” emitowanym w Polsce na antenie stacji teleTOON+, gdzie jego polskim odpowiednikiem był Paweł Iwanicki.

Jednocześnie w najbliższy piątek na Disney+ zostanie udostępniony finał drugiego sezonu „The Mandalorian”. Wiemy również, że w produkcji jest kolejna, trzecia seria, która ma pojawić się w serwisie w 2021 roku. „The Mandalorian” z nowymi odcinkami powraca na Disney+ w piątki o godzinie 9:00 czasu polskiego.

Dodaj komentarz