„Pora na przygodę!” to jedna z bardziej popularnych kreskówek ostatnich lat. Stworzony przez Pendletona Warda dla Cartoon Network serial, przedstawiający historię człowieka Finna i jego przyjaciół, żyjących w postapokaliptycznej rzeczywistości, zakończył się w 2018 roku po 8 latach emisji z liczbą 10 sezonów. Produkcja przez lata zdobyła masę nagród, jak również była doceniana przez krytyków z całego świata.

To jednak nie koniec, bo niedawno na antenie wspomnianej stacji wyemitowana została pierwsza z czterech części miniserialu „Pora na przygodę: Odległe krainy”. Odcinek zatytułowany „BMO” skupia się oczywiście na jednej z głównych postaci serialu, robocie przypominającym konsolę do gier, który wyruszywszy na wyprawę na Marsa, przypadkowo wpada do tunelu czasoprzestrzennego i ląduje w nieznanej, dalekiej krainie.

Za realizację polskiego dubbingu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Artur Tyszkiewicz, dialogi napisał Piotr Lenarczyk, a teksty piosenek wyszły spod piórka Tomasza Robaczewskiego. Kierownikiem muzycznym był Piotr Zygo. Głosów postaciom użyczyli: Klementyna Umer (BMO), Katarzyna Ucherska (Y4 / Y5), Jacek Król (Pan M), Przemysław Glapiński (Hugo), Anna Sroka-Hryń (KS-2), Janusz Wituch (Tata Y4 / Y5) oraz Bartosz Martyna, Karol Wróblewski, Maksymilian Michasiów, Justyna Bojczuk, Bożena Furczyk, Hanna Kinder-Kiss, Sebastian Perdek, Wojciech Chorąży, Aleksandra Kowalicka, Maria Sobocińska, Damian Kulec, Tomasz Olejnik i inni.

Przypomnijmy, że reżyserem pierwszy siedmiu sezonów był Jerzy Dominik w Studio Sonica, a po przejściu serialu do SDI Media pracowali nad nim również Marek Robaczewski, Tomasz Robaczewski i Artur Tyszkiewicz. Głosów głównym bohaterom, którzy powrócą w kolejnych odcinkach miniserialu „Odległe krainy”, użyczyli także: Grzegorz Drojewski (Finn), Stefan Knothe (Jake), Agnieszka Fajlhauer (Królewna Balonowa) oraz Wojciech Paszkowski (Szymon Petrikow / Lodowy Król).

12-letni Finn i jego najlepszy przyjaciel i przybrany brat Jake, magiczny i gadający pies, mieszkają w niezwykłej Krainie Ooo, przepełnionej surrealistycznymi postaciami i dziwnymi, postapokaliptycznymi wizjami. Na co dzień zajmują się dość prozaicznymi rzeczami jak: ratowaniem księżniczek, walką z potworami i pomaganiem ludziom w potrzebie.

„Pora na przygodę: Odległe krainy” już na antenie Cartoon Network!

Dodaj komentarz