W styczniu na platformie Netflix zadebiutuje nowy sezon anime „Kroniki Idhunu”. Produkcja została stworzona w oparciu o serię hiszpańskich książek autorstwa Laury Gallego, której pierwszy tom był podstawą fabularną dla pierwszego sezonu serialu. Choć „Kroniki Idhunu” zostały stworzone w stylu charakterystycznym dla japońskich anime, za ich produkcję odpowiedzialna była hiszpańska firma, dlatego wielu ortodoksyjnych fanów nie zaliczy ich do pełnoprawnych przedstawicieli tego gatunku. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku amerykańskiej serii „Castlevania”, czy filmu „Altered Carbon: Resleeved”, którego z niewiadomego powodu miały ustawiony język japoński jako jeden z głównych. Poniżej prezentujemy zwiastun nowych odcinków „Kronik Idhunu” w wersji z polskim dubbingiem.

Przypomnijmy, że dubbing do pierwszej serii stworzyło studio IYUNO Media Group. Jego reżyserem był Jan Aleksandrowicz-Krasko, dialogi napisał Dariusz Kosmowski, a głosów głównym bohaterom użyczyli: Modest Ruciński, Wojciech Chorąży, Jan Szydłowski, Józef Pawłowski, Damian Kulec i Agata Paszkowska. Jednocześnie warto podkreślić, że choć ten niezbyt znany przez ogół tytuł otrzymał profesjonalne opracowanie w naszym kraju, nie doczekała się go wciąż oryginalna seria anime „Transformers: Wojna o Cybertron – trylogia”, popularna przecież na całym świecie. Co więcej, pomijając już wszystkie kreskówki spod tego szyldu, które w naszym kraju były opatrzone dubbingiem, od jakiegoś czasu polską wersję otrzymują nawet filmy kinowe, dlatego wybiórcze decyzje Netfliksa są co najmniej dziwne.

Nekromanta przejmuje władzę nad magiczną krainą Idhun. Dwoje nastolatków pomaga w walce z zabójcą przysłanym na Ziemię w celu likwidacji wszystkich uchodźców z Idhun.

„Kroniki Idhunu” z odcinkami 2. sezonu na platformie Netflix od 8 stycznia!

Dodaj komentarz