„Czarna piękność” to polski tytuł nowego filmu oryginalnego platformy Disney+, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Produkcja zadebiutowała w serwisie pod koniec listopada i do wczorajszego wieczora nie było o niej za dużo słychać. Wszystko oczywiście dlatego, że Disney+ nie funkcjonuje jeszcze w Polsce, a co za tym idzie język polski przy treściach oryginalnych pojawia się tam z opóźnieniem.

Dom Myszki Miki udostępnił wreszcie zwiastun „Czarnej piękności” w wersji z naszym dubbingiem, który prezentujemy poniżej. Data premiery samego filmu nie jest wciąż znana, jednak w ostatnim czasie Disney+ uzupełnia dużo produkcji z języka brazylijskiego, a premiera filmu w tym kraju ma nastąpić już jutro, 18 grudnia. Ze względu na pojawienie się zapowiedzi, możemy wnioskować, że w tym samym dniu pozycja pojawi się również z naszym dubbingiem.

„Czarna piękność” bazuje na powieści autorstwa Anny Sewell z 1877 roku, w Polsce wydanej pod tytułem „Czarny książę” (wówczas koń był płci męskiej). Reżyserką, jak i autorką scenariusza została Ashley Avis, a w oryginalnej obsadzie pojawią się Mackenzie Foy („Dziadek do orzechów i cztery królestwa”), Iain Glen („Gra o Tron”) oraz Kate Winslet („Titanic”), która użyczy głosu tytułowemu koniu.

W zwiastunie natomiast głosów bohaterom użyczają: Justyna Kowalska, Marek Kalita, Michał Konarski, Oskar Stencel i Antonina Krylik. Warto zwrócić uwagę, że głos Mackenzie Foy został tu zachowany ze wspomnianego filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” Disneya i bardzo możliwe, że usłyszymy ją również w ostatecznej polskiej wersji.

Black Beauty to koń urodzony na wolności na Dzikim Zachodzie. Po latach zostaje jednak oddzielona od swojej rodziny i wywieziona do miejsca, w którym poznaje 17-letnią Jo Green. Pomiędzy koniem, a dziewczynką, zmagającą się ze śmiercią rodziców, tworzy się wspaniała więź, która pomaga obu wyleczyć zranione serca.

„Czarna piękność” wkrótce na platformie Disney+!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz