Platforma Netflix opublikowała dziś zupełnie nowy zwiastun swojej piątkowej premiery „Przeznaczenie: Saga Winx” w wersji z polskim dubbingiem. 6-odcinkowa produkcja została stworzona w oparciu o popularną w Polsce włoską kreskówkę „Klub Winx”, emitowaną między innymi na kanałach ZigZap, teleTOON+, czy Nickelodeon. Jej aktorska wersja będzie bardziej dojrzała, w czym można ją porównać chociażby do zakończonego ostatnio serialu „Chilling Adventures of Sabrina”. Drugi zwiastun „Przeznaczenie: Saga Winx” z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej!

Twórcą aktorskiej wersji serialu jest Brian Young, showrunner „Pamiętników wampirów”. W oryginalnej obsadzie znaleźli się natomiast: Abigail Cowen znana z serialu „Chilling Adventures Of Sabrina” jako Bloom, Hannah van der Westhuysen jako Stella, Elisha Applebaum jako Musa, Precious Mustapha jako Aisha, Eliot Salt jako Terra, Danny Griffin jako Sky, Freddie Thorp jako Riven, Jacob Dudman jako Sam i Theo Graham jako Dane. W polskiej wersji zwiastuna głosów użyczyli: Marta Czarkowska (Bloom), Damian Kulec (Sky), Zuzanna Galia (Stella), Justyna Kowalska (Beatrix), Modest Ruciński (Silva), Maciej Falana (Dane), Marta Markowicz-Dziarkowska (Aisha), Lidia Sadowa (Terra) i Anna Wodzyńska (Vanessa).

Należy pamiętać, że „Przeznaczenie: Saga Winx” jest mroczniejszą adaptacją historii znanej z kreskówki, a nie jej aktorskim odzwierciedleniem, dlatego nie wszystkie wątki i postacie znajdą tu swoje miejsce. Jednym z lepszych na to przykładów jest choćby nieobecność jednej z wróżek „podstawowego składu” Winx, Tecny, czy zmiana postaci Flory na Terrę, która będzie jednak zupełnie nową postacią w serii. Porównując tę wersję historii do wspomnianej wyżej „Sabriny”, możemy też przypuszczać, że za realizację dubbingu może być odpowiedzialne studio IYUNO Media Group. Warto też zauważyć, że większość głównej obsady – czyli nie tylko Marta Czarkowska – została zachowana z animacji.

Opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei — szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z… potworami, które zagrażają ich życiu.

„Przeznaczenie: Saga Winx” na platformie Netflix zadebiutuje 22 stycznia!

Dodaj komentarz