15 stycznia na platformie Disney+ zadebiutował pierwszy serial należący do oficjalnego kanonu Kinowego Uniwersum Marvela, „WandaVision”. W tytułowe role wcielają się oczywiście Elizabeth Olsen i Paul Bettany znani ze swoich ról Wandy Maximoff i Visiona, a towarzyszą im między innymi: Kat Dennings, Randall Park, Teyonah Parris, Kathryn Hahn i Evan Peters. Polscy widzowie mieli ogromne oczekiwania co do serii, bo choć platforma nie funkcjonuje jeszcze w naszym kraju, wszystkie produkcje oryginalne są tam z opóźnieniem dodawane również z polskim dubbingiem.

W przypadku dużych flagowych produkcji, jak „The Mandalorian” ze świata Gwiezdnych wojen, polska wersja dubbingowa oraz napisy był dodawane w tym samym momencie, w którym pozostałe języki. To jednak nie powtórzyło się przy „WandaVision” i obecnie pierwsze dwa odcinki nie są dostępne ani z dubbingiem, ani z napisami. To niezbyt rozważne ze strony Disneya, że tak oczekiwane przez wszystkich tytuły odsuwa w czasie, w dodatku na termin w dużej mierze nieokreślony. Może się bowiem okazać, że dubbing oraz napisy do odcinków zadebiutują jutro, ale mogą pojawić się równie dobrze za miesiąc lub po zakończeniu serialu, czyli pod koniec marca.

Cokolwiek Disney kombinuje, opóźniając dodanie polskich ścieżek do „WandaVison”, wiemy, że dubbing z pewnością powstanie, a świadczy o tym zdubbingowany pierwszy zwiastun, który załączamy poniżej. W dubbingu z pewnością usłyszmy Lidię Sadowę w roli Wandy oraz Grzegorza Kwietnia w roli Visiona. Co ciekawe, polskiej wersji nie doczekał się jeszcze drugi zwiastun serialu oraz zapowiedź kolejnej produkcji, czyli „Falcon i Zimowy Żołnierz”, który na Disney+ pojawi się w marcu. Apelujemy więc, a właściwie uprzejmie prosimy, Panie Disney, dej Pan dubbing.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz