Iyuno Media Group poinformowało dziś o przejęciu SDI Media. Choć niewiele szczegółów zostało na razie ujawnionych, fuzja połączy dwie konkurencyjne firmy, których wspólną misją jest i od zawsze było dostarczanie najwyższej jakości lokalizacji między innymi filmów oraz seriali. W specjalnym oświadczeniu, dyrektor generalny Iyuno Media Group Shaun Gregory powiedział:

SDI Media świetnie pasuje do Iyuno. Nasze standardy jakości oraz oferta są kompatybilne i doskonale się uzupełniają. Jako jedna firma będziemy mogli kontynuować naszą misję, jaką jest dostarczanie najwyższej jakości usług oraz innowacyjnych technologii dla naszej branży. Jesteśmy pewni, że zarówno nowi i jak obecni klienci skorzystają na wspólnym doświadczeniu.

David Lee, prezes Iyuno Media Group dodaje:

W ostatnich latach cała branża rozrywkowa drastycznie się rozrasta, czego szczególną zasługą są pojawiające się wciąż nowe platformy VOD. Bardziej niż kiedykolwiek, widzowie potrzebują oglądać nowo powstające produkcje w swoich językach. Zwiększa to zapotrzebowanie na tworzenie szerokiego spektrum języków, dostarczanych w skali i szybkości, jakiej wymagają nasi klienci.

SDI Media jest największym w Polsce studiem opracowującym dubbing do produkcji zagranicznych. Polski oddział, pod nazwą Sun Studio Polska został otwarty w 2006 roku, a współpracuje z takimi markami jak Disney, Warner Bros., Turner Broadcasting, HBO, Netflix, Paramount Pictures, czy Hasbro. Przypomnijmy również, że w ubiegłym roku Iyuno Media Group wchłonęło firmę BTI Studios, która dla nas znana była przede wszystkim z dubbingów do produkcji platformy Netflix. Bardzo możliwe, że fuzja firm łączy się z informacjami o przeniesieniu siedziby polskiego SDI, o której kilkukrotnie wspominali już aktorzy podczas transmisji live na kanale Widzę głosy.

Jak to wydarzenie zmieni oblicze polskiego dubbingu? Tego przekonamy się wraz z kolejnymi informacjami.

Dodaj komentarz