Jeszcze w 2020 roku Netflix ogłosił plany na nowy polski serial animowany zatytułowany „Kajko i Kokosz”, tworzony oczywiście na bazie popularnych komiksów autorstwa Janusza Christy, wydawanych od 1972 roku. Dziś natomiast, platforma opublikowała pierwszą zapowiedź serialu, ukazująca przede wszystkim wizualny styl animacji, jak i jej datę premiery, która nastąpi już 28 lutego. 15-sekundowe wideo możecie obejrzeć poniżej.

Za produkcje odpowiedzialna jest wytwórnia EGoFilm, spod ręki której wyszły takie animacje jak „Wiking Tappi”, „Żubr Pompik”, czy „Świetlikowy gaj”. Choć obsada oryginalnej, polskiej wersji językowej nie jest jeszcze znana, najpewniej w tym przypadku poznamy ją jeszcze przed premierą. Bardzo możliwe, że za jej nagranie odpowiedzialne było PRL Studio, które od lat współpracuje przy produkcjach EGoFilm. Scenarzystami są Maciej Kur oraz Rafał Skarżycki.

Seria „Kajko i Kokosz” skupia się na tytułowych słowiańskich wojach, mieszkających w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich pierwsze historie publikowane były w „Wieczorze Wybrzeża”, a łącznie wydano je w 14 albumach. Poza pierwowzorem, bohaterowie doczekali się także filmu krótkometrażowego w technologii 3D (w głównych rolach wystąpili Maciej Stuhr i Cezary Żak), dwóch spektakli teatralnych oraz wielu gier komputerowych.

„Kajko i Kokosz” na platformie Netflix zadebiutują już 28 lutego!

Dodaj komentarz