Disney opublikował właśnie najnowszy zwiastun swojego nowego filmu animowanego „Raya i ostatni smok”, którego premiera zaplanowana jest na początek marca. To jedna z pierwszy tak dużych premier Domu Myszki Miki, która międzynarodowa ma zadebiutować jednocześnie w kinach, jak i platformie VOD Disney+ (w krajach, w których ta jest już dostępna). Produkcja inspirowana jest legendami i folklorem południowo-wschodniej Azji, a za jej reżyserie odpowiedzialni są Paul Briggs i Dean Wellins, pracujący wcześniej nad takimi animacjami jak „Kraina lodu”, „Zwierzogród”, czy „Zaplątani”.

W wersji oryginalnej wystąpią między innymi Kelly Marie Tran (Gwiezdne wojny), Awkwafina („Jumanji: Następny poziom”), Gemma Chan („Kapitan Marvel”), Benedict Wong („Doktor Strange”), Daniel Dae Kim („She-Ra i księżniczki mocy”), Sandra Oh („Wyprawa na Księżyc”) oraz Alan Tudyk („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”). W rolach tytułowych w polskim dubbingu zwiastuna wystąpiły natomiast Barbara Giewont-Gąsienica (Raya) oraz Katarzyna Dąbrowska (Sisu), a towarzyszą im Przemysław Sadowski, Jakub Wieczorek, Jakub Strach i Agata Bieńkowska.

Zważywszy, że do premiery pozostało niewiele czasu, możliwe że jest to zwiastun finałowy, podobnie z resztą jak jego polska obsada. Nie wiemy jednak, czy film faktycznie zadebiutuje w naszym kraju zgodnie z planem, jako że kina w dalszym ciągu nie wznowiły swojej działalności. Istnieje też prawdopodobieństwo, że w przypadku kolejnego opóźnienia premiery, „Raya i ostatni smok” pojawi się w Polsce bezpośrednio w sieci, na platformach jak Rakuten, czy iTunes, a w późniejszym czasie również na HBO GO, jak w przypadku filmu „Artemis Fowl”.

Raya jest samotną wojowniczką, na której barkach spoczęło zadanie uratowania krainy Lumandry przed złowrogą, mroczną siłę. By tego dokonać, musi przemierzyć wszystkie klany Lumandry i odnaleźć ostatniego żyjącego smoka imieniem Sisu.

„Raya i ostatni smok” w kinach od 5 marca!

Dodaj komentarz