Jedną z bardziej zaniedbanych serii filmowych Disneya, a mówiąc zaniedbanych mamy oczywiście na myśli ich brak polskiego dubbingu, są „Potężne Kaczory”. Sportowa trylogia została zapoczątkowana w 1992 roku i doczekała się dwóch kolejnych części w 1994 oraz 1996, wszystkie niestety z lektorem. Skupia się ona na młodym prawniku, który w ramach prac społecznych jest zobowiązany do trenowania dziecięcej drużyny hokeja. Teraz, gdy w grę weszła platforma Disney+, wytwórnia postanowiła kontynuować historię.

W ten oto sposób w marcu tego roku zadebiutuje serial oparty na filmowej serii, a jej oryginalnym tytułem będzie „The Mighty Ducks: Game Changers”. Jednym z jej twórców będzie Steven Brill, scenarzysta trylogii, a w głównej roli powróci Emilio Estevez jako trener Gordon Bombay, który tym razem pomoże 12-letniemu Evanowi (Brady Noon) oraz jego matce (Lauren Graham) w stworzeniu jego własnego zespołu. W pozostałych rolach dziecięcych wystąpią także: Swayam Bhatia, Taegen Burns, Bella Higginbotham, Luke Islam, Kiefer O’Reilly, Maxwell Simkins, De’Jon Watts i Dylan Playfair.

Poniżej możecie obejrzeć pierwszy spot w wersji oryginalnej. Jak można się domyślić, serialowe „Potężne Kaczory” z pewnością również otrzymają polski dubbing. Czego jednak nie można być pewnym, to uzupełnienie profesjonalnej wersji językowej w trzech odsłonach filmów. Przede wszystkim należy wspomnieć o dużej ilości starszych produkcji (również tych z Domu Myszki Miki), w których Disney dodaje jedynie szeptanki zamiast uzupełniać je o nowe dubbingi.

Potężne Kaczory są w czołówce dziecięcych drużyn hokejowych i bardzo uważnie dobierają swoich nowych graczy. Gdy 12-letni Evan zostaje wyrzucony z zespołu, za namową swojej matki zakłada swoją własną drużynę złożoną z najsłabszych uczniów. Ich trenerem zostaje natomiast Gordon Bombay, dawny trener Potężnych Kaczorów.

„The Mighty Ducks: Game Changers” na platformie Disney+ zadebiutuje 26 marca!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz