„Wiedźmy” to nowa produkcja Roberta Zemeckisa („Powrót do przyszłości”) i Guillermo Del Toro („Pacific Rim”) stworzona dla studia Warner Bros., której premiera w polskich kinach była wielokrotnie przekładana. Familijny obraz fantasy z elementami horroru jest nową wersją filmu „Wiedźmy” z 1990 roku, który z kolei bazuje na powieści autorstwa Roalda Dahla pod tym samym tytułem. Co warto przypomnieć, na potrzeby emisji w Canal+ w 1995 roku, pierwsza ekranizacja „Wiedźm” otrzymała polski dubbing.

W nowej odsłonie w głównych rolach występują: Anne Hathaway („Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny”), Octavia Spencer („Rodzina od zaraz”), Stanley Tucci („Transformers: Wiek zagłady”) oraz Chris Rock (seria Madagaskar). Mimo dużych opóźnień po polskiej stronie, film doczekał się jednak premiery w innych krajach, w tym w sieci na litewskim oraz łotewskim iTunes, gdzie udostępniony został również jego polski dubbing – w ten oto sposób „Wiedźmy” wylądowały w sieci. Jako że Warner Bros. po raz kolejny wstrzymało wszelkie działania w związku z produkcją, najpewniej nie doczeka się ona kinowej premiery. Plotki głoszą, że zostanie ona wypuszczona bezpośrednio na VOD oraz nośniki płytowe.

W związku z dostępnością filmu poznaliśmy również główną obsadę „Wiedźm”. Choć żaden oficjalne informacje nie zostały dotychczas ujawnione, za opracowanie polskiej wersji odpowiedzialne było najpewniej Film Factory Studio oraz ich flagowa reżyserka, Agnieszka Matysiak. „Ze słuchu” można natomiast stwierdzić, że w głównych rolach wystąpili: Anna Dereszowska (Wielka Wiedźmistrzyni), Arkadiusz Jakubik (Narrator), Katarzyna Gniewkowska (Babcia Agata), Marek Kalita (Pan Stringer), Paweł Szymański (Bruno Jenkins) oraz Mariusz Czajka, Anna Sztejner, Agnieszka Matysiak, Jan Kulczycki, Krzysztof Dracz, Tomasz Błasiak, Grzegorz Wons, Jacek Bursztynowicz i inni.

Podczas pobytu w hotelu wraz ze swoją babcią, 7-letni chłopiec przypadkiem trafia na konferencję wiedźm, a ich Królowa zamienia staruszkę w mysz.

Dodaj komentarz