W ubiegłym tygodniu w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun nowego filmu Disneya „Cruella”. To kolejna po „Czarownicy” produkcja, które skupiają się na ikonicznych złoczyńcach z klasycznych historii Domu Myszki Miki. Tym razem wybór padł na genezę Cruelli De Mon, znanej zarówno z filmów animowanych jak i aktorskich spod szyldu „101 Dalmatyńczyków”. Obraz ma zadebiutować w kinach w maju tego roku jednak nie wiadomo, czy ostatecznie nie trafi na platformę Disney+, jeśli premiera nie będzie możliwa. Zapowiedź z polskim dubbingiem, którą Disney udostępnił przed chwilą na swoim kanale YouTube, możecie obejrzeć poniżej.

Przypomnijmy, że w rolę najbardziej rozpoznawalnej z inkarnacji wcieliła się Glenn Close: najpierw w filmie „101 Dalmatyńczyków” z 1996 roku, a następnie w jego kontynuacji „102 Dalmatyńczyki” w 2000 roku. W pierwszej odsłonie głosu aktorce w polskim dubbingu użyczyła Dorota Stalińska, a w drugiej Maria Pakulnis, która od tamtego czasu kilkukrotnie zdubbingowała Close w innych filmach z jej udziałem. W oryginalnej obsadzie „Cruelli” wystąpią natomiast: Emma Stone („Niesamowity Spider-Man 2”) jako Cruella, Emma Thompson („Piękna i Bestia”) jako Baroness von Hellman oraz Mark Strong („Shazam!”), Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste, Jamie Demetriou i John McCrea.

W zwiastunie głosu tytułowej bohaterce użyczyła Elżbieta Nagel, której niedawno mogliśmy słuchać chociażby w filmie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Warto dodać, że we wspomnianych wyżej produkcjach o Niesamowitym Spider-Manie, aktorkę zdubbingowała dwukrotnie Monika Dryl. Co ciekawe, Maria Pakulnis, głos oryginalnej Cruelli De Mon, była również jednym z pierwszych głosów Emmy Thompson (seria Harry Potter), jednak z oczywistego względu nie powinna zostać w tym filmie zachowana, o czym Disney z pewnością doskonale wie. Thompson była również dubbingowana przez Joannę Szczepkowską („Niania i wielkie bum”), Olgę Sawicką („Okruchy dnia”) oraz nie tak dawno we wspomnianej aktorskiej adaptacji animacji „Piękna i Bestia”, gdzie w jej rolę wcieliła się Ewa Konstancja Bułhak. Od dawna mówi się również o potencjalnej kandydaturze Ewy Telegi do roli aktorki.

„Cruella” jest obecnie planowana na 28 maja!

Dodaj komentarz