W sierpniu ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej animacji wytwórni Pixar, należącej do Disneya, zatytułowanej „Luca”. Produkcja została stworzona przez Enrico Casarosa, zdobywcę Oscara za krótkometrażowy film „La Luna”, emitowany w kinach przed produkcją „Merida Waleczna” w 2011 roku. O ile będzie to możliwe, film ma wejść na ekrany kin w czerwcu tego roku, a w międzyczasie poznaliśmy dziś główną obsadę wersji oryginalnej oraz… pierwszy zwiastun, który w wersji z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej!

Luca tytułowy bohater filmu. Chłopiec mieszka w nadmorskim włoskim miasteczku, gdzie upajając się gorącym latem, poznaje przyjaciela. Nie wie jednak, że skrywa on wielką tajemnicę – w rzeczywistości jest morskim potworem mieszkającym w głębinach. Reżyser, pytany o film, odpowiada, że to dla niego bardzo osobista historia – nie tylko dlatego, że sam dorastał w takim nadmorskim miasteczku, ale przede wszystkim dlatego, że obraz jest celebracją przyjaźni. Niezwykłe lato ma wiązać się ze zmianami dla głównego bohatera oraz wprowadzić go w dorosłe życie.

W głównych rolach w wersji oryginalnej wystąpią: Jacob Tremblay („Cudowny chłopak”) jako Luca, Jack Dylan Grazer („Shazam!”) jako Alberto, Maya Rudolph („Wielka Szóstka”) jako Daniela, Jim Gaffigan („Playmobil: Film”) jako Lorenzo, oraz Marco Barricelli jako Massimo, Emma Berman jako Giulia i Saverio Raimondo. W rodzimym zwiastunie swoich głosów użyczyli między innymi: Krzysztof Tymński, Jakub Strach, Antonina Krylik, Zbigniew Konopka, Karol Osentowski i Wojciech Paszkowski. Najpewniej obsada ta została wybrana jedynie na potrzeby zwiastuna, dlatego w finalnym dubbingu usłyszymy zupełnie inne głosy.

„Luca” w kinach od 18 czerwca 2021!

Dodaj komentarz