W połowie lutego informowaliśmy o tym, że „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” nie pojawi się na platformie HBO GO z polskim dubbingiem. Były to oficjalne ustalenia, które przekazał na dział PR platformy. Zaraz przed weekendem Jacek Gajowniczek z facebookowej grupy Disney+ Polska poinformował na swoim Twitterze, że w bazie serwisu znajduje się również pozycja filmu opatrzona dopiskiem dubbing.

Udało nam się dziś potwierdzić, że w istocie HBO GO postanowiło zlecić dubbing do reżyserskiej wersji tego superbohaterskiego filmu i istnieją szanse, że zostanie ona opublikowana w tym samym momencie, w którym pozostałe wersje (tj. napisowa i, pfu, lektorska). Kwestią jest najpewniej czas potrzeby do ukończenia dubbingu, nad którym prace aktualnie trwają, jednak już teraz możemy oficjalnie stwierdzić, że jeszcze przed premierą „Wonder Woman 1984”, zapowiedzianej na platformie na 1 kwietnia, otrzymamy nowy film DC Comics w rodzimej wersji językowej.

Przypomnijmy, że „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” to reżyserska wersja filmu „Liga Sprawiedliwości” z 2017 roku, który ze względu na zakulisowe problemy produkcyjne nie został przyjęty przez widzów z oczekiwanym entuzjazmem. Po długich walkach fanów, Warner Bros. postanowiło sprezentować im tzn. „Snyder’s Cut” jako jedną z głównych atrakcji swojej nowej, zjednoczonej platformy HBO MAX, która w Polsce ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Warto jednak zaznaczyć, że wersja Snydera, w przeciwieństwie do pierwotnej kinowej odsłony, będzie opatrzona wyższą kategorią wiekową, bo amerykańską R-ką.

Za opracowanie dubbingu do „Ligi Sprawiedliwości” odpowiedzialne było Studio Sonica. Reżyserem był Marek Robaczewski, dialogi napisał Michał Wojnarowski, a w obsadzie znaleźli się: Jacek Rozenek (Bruce Wayne / Batman), Olga Bołądź (Diana Prince / Wonder Woman), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Arthur Curry / Aquaman), Michał Klawiter (Barry Allen / Flash), Tomasz Błasiak (Victor Stone / Cyborg), Grzegorz Kwiecień (Clark Kent / Superman), Magdalena Kasprzak (Lois Lane), Andrzej Chudy (Alfred Pennysworth), Magdalena Cielecka (Królowa Hippolita), Katarzyna Kozak (Martha Kent), Janusz Leśniewski (Komisarz Gordon), Michał Konarski (Steppenwolf) i inni.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że w filmie dodatkowo pojawią się wycięci wcześniej bohaterowie jak Iris West (Kiersey Clemons), Darkseid (Ray Porter), Generał Swanwick / Marsjański Łowca (Harry Lennix), którego poznaliśmy już wcześniej w „Świcie sprawiedliwości”, czy Joker (Jared Leto), który z kolei zadebiutował w „Legionie Samobójców”. W tym miejscu należy także przypomnieć, że użyczający głosu komisarzowi Gordonowi (J.K. Simmons) Janusz Leśniewski zmarł pod koniec ubiegłego roku, a jeśli zostaną mu dodane nowe dialogi, rola w dubbingu może zostać oddana innemu aktorowi.

Chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana nie poszło na marne, Bruce Wayne łączy siły z Dianą Prince, by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem o katastrofalnych rozmiarach. Tylko zwycięstwo nad demonicznym Steppenwolfem, pozwoli im stworzyć bezprecedensową grupę bohaterów.

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” na platformie HBO GO zadebiutuje 18 marca!

Dodaj komentarz