W połowie ubiegłego roku w sieci pojawiły się informacje, że należąca do WarnerMedia stacja The CW przygotowuje aktorski serial bazujący na światowym fenomenie jakim od lat, również w Polsce, są „Atomówki”. Produkcja oryginalnej kreskówki spod ręki Craiga McCrackena („Kid Cosmic”) rozpoczęła się w 1998 roku, a rok później zadebiutowała na antenie polskiego Cartoon Network odnosząc międzynarodowy sukces. W sumie powstało wówczas 6. sezonów serialu, liczących 81 odcinków. W 2016 roku powstał reboot produkcji, który doczekał się z kolejnych 122 odcinków w 3 sezonach.

Pierwotnie serial opowiadał o trzech małych dziewczynkach, stworzonych przypadkiem w wyniku eksperymentu naukowego przez ich ojca, Profesora Atomusa. Posiadały one supermoce, których używały do obrony swojego miasta, Townsville, przed różnymi zagrożeniami. Nowa wersja będzie poniekąd kontynuacją tych wydarzeń. Już jako 20-kilkulatki, niezadowolone z faktu, że straciły swoje dzieciństwo na rzecz walki z przestępczością, będą musiały ponownie się zjednoczyć, by stawić czoło nowym zagrożeniom.

Produkcja powstaje dla stacji The CW, gdzie swój dom znalazły już takie seriale jak „Arrow”, „Flash” oraz inne produkcje z tego uniwersum, „Pamiętniki wampirów”, czy „Riverdale”, a odpowiedzialny będzie za nią między innymi Greg Berlanti. Chloe Bennet, znana najbardziej z roli Skye w serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, zobaczymy w roli Bójki, niegdyś odważnej i sumiennej dziewczynki, która znów pragnie zostać liderką. Dove Cameron, gwiazda Disneya znaną choćby z roli Mal w serii „Następcy”, wcieli się w Bajkę, dawniej słodką dziewczynkę, obecnie twardą i wyszczekaną. Yana Perrault sportretuje natomiast postać Brawurki, najbardziej buntowniczą z dziewczynek, która w dorosłym życiu próbowała odciąć się od swojej przeszłości i żyć anonimowo.

Nie wiadomo kiedy aktorska wersja „Atomówek” może zadebiutować na kanale, jednak kiedy to nastąpi, w Polsce z pewnością będzie można oglądać ją na platformie HBO GO lub HBO MAX (jeśli do tego czasu wystartuje w naszym kraju). Choć dotychczasowe seriale The CW nigdy nie otrzymały polskiego dubbingu, największe szanse z nich ma właśnie ten, zważywszy na dużą popularność marki. Co prawda ton produkcji będzie poważniejszy niż w przypadku jej animowanego pierwowzoru, jednak nie takie rzeczy dostawały już dubbing. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że „Wonder Woman 1984” oraz „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” będą dostępne na HBO GO w polskiej wersji językowej. Choć pierwsza produkcja była szykowana w tej formie już do kin, druga, z amerykańską kategorią wiekową R, nie była już tak oczywista. Być może jest to zaczątek czegoś nowego?

Dodaj komentarz