„Godzilla vs Kong” to nowa produkcja Warner Bros., która pojawi się w polskich kinach pod koniec marca, choć jak się okazuje widzowie nie obejrzą filmu z dubbingiem. Nadzieja na to, że nowa odsłona tak zwanego MonsterVerse (uniwersum potworów) doczeka się polskiej wersji językowej, pojawiła się w 2019 roku wraz z filmem „Godzilla II: Król potworów”, który dubbing otrzymał. W normalnych warunkach jego brak w „Godzilla vs Kong” byłby niepokojący, jednak przez wgląd na ograniczenia w obecnej dystrybucji kinowej oraz spowodowany tym niepewny sukces finansowy nowego obrazu, nie można dziwić się takiej decyzji Warnera. Jaka szkoda, że na potrzeby późniejszej premiery na VOD oraz płytach, zamiast profesjonalnego dubbingu dograny do filmu zostanie najpewniej żałosny lektor…

Produkcja ma być swego rodzaju crossoverem pomiędzy przygodami Godzilli oraz King Konga. Oba zadebiutowały w swoich nowych seriach w kinach, odpowiednio w filmach „Godzilla” z 2014 roku, „Godzilla II: Król potworów” z 2019 roku oraz „Kong: Wyspa Czaszki” z 2017 roku. W „Godzilla vs Kong” oba potwory mają zetrzeć się ze sobą, czego zapowiedź mogliśmy już zobaczyć podczas sekwencji napisów końcowych we wspomnianej powyżej kontynuacji Godzilli. W głównych rolach w filmie wystąpią: Millie Bobby Brown i Kyle Chandler w swoich rolach z poprzednich filmów oraz Alexander Skarsgård („Tarzan: Legenda”), Rebecca Hall („Iron Man 3”), Julian Dennison („Deadpool 2”), Brian Tyree Henry („Spider-Man Uniwersum”), Eiza González („Alita: Battle Angel”) i Lance Reddick (seria „John Wick”).

Przypomnijmy, że w jedynym zdubbingowanym dotychczas filmie „Godzilla II: Król potworów” w głównych rolach wystąpili: Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Ken Watanabe, Bradley Whitford, Sally Hawkins, Charles Dance i Thomas Middleditch. Polską wersję do dialogów Jakuba Kowalczyka wyreżyserowała natomiast Agnieszka Zwolińska-Składanowska w studio SDI Media. Głosów postaciom użyczyli: Wojciech Brzeziński, Magdalena Popławska, Weronika Humaj, Miłogost Reczek, Krzysztof Dracz, Agnieszka Fajlahuer, Krzysztof Stelmaszyk i Jan Marczewski.

Dodaj komentarz