W lipcu w kinach oraz na platformie HBO MAX ma zadebiutował kontynuacja kultowego „Kosmicznego meczu” z 1996 roku, czyli aktorskiej produkcji, w której popularnym graczom NBA towarzyszą postacie znane ze Zwariowanych melodii takie jak Królik Bugs, Kaczor Daffy, czy Kanarek Tweety. „Kosmiczny mecz: Nowa era” nie zaprezentujemy nam jednak ponownie Michaela Jordana, a nowego zawodnika NBA jakim jest LeBron James, któremu towarzyszyć będą Sonequa Martin-Green („Żywe trupy”, „Star Trek: Discovery”), Don Cheadle („Iron Man 3”, „Avengers: Koniec gry”), czy Cedric Joe („Game Shakers. Jak wydać grę?”).

Warner Bros. opublikowało właśnie pierwszy pełen zwiastun nadchodzącej produkcji, który prezentujemy poniżej. Występują w nim: Paweł Peterman, Ewa Prus, Jakub Jóźwik i Tomasz Sapryk, użyczający głosów postaciom ludzkim oraz Robert Rozmus, Stefan Knothe, Barbara Kurdej-Szatan, Lucyna Malec i Elżbieta Gaertner, dubbingujący postacie animowane. Choć obsada może nie być jeszcze ostateczna, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów: przede wszystkim głos Don Cheadle’a został zachowany z produkcji Kinowego Uniwersum Marvela, za co należą się duże brawa.

Co się jednak tyczy bohaterów Zwariowanych melodii, wychodzi na to, że w Warner Bros. postanowił trzymać się swojej bazowej obsady, w której rolę Królika Bugsa powierzono Robertowi Rozmusowi. Od kilku lat postać w kreskówkach dubbinguje z kolei Tomasz Kozłowicz. Z tego powodu zaskakuje obecność Barbary Kurdej-Szatan, która w swoim krótkim występie w zwiastunie użyczyła głosu Króliczce Loli. Dotychczas bohaterka dubbingowana była przez Elżbietę Jędrzejewską (również w pierwszym „Kosmicznym meczu”), a od paru lat przez Agnieszkę Kunikowską. Swoich polskich głosów nie doczekała się również postać Babci (dotychczas Mirosława Krajewska) oraz Freda Flintstone’a (wcześniej Włodzimierz Bednarski, później wymieniony na Grzegorza Pawlaka).

Należy także przypomnieć, że podobnie jak w pierwszej odsłonie, „Kosmiczny mecz: Nowa era” zawierać będzie wiele występów gościnnych koszykarzy, a także gwiazd z innych franczyz Warner Bros. Wśród nich wymienia się między innymi filmy: „Mad Max”, „Casablanca”, „Wonder Woman”, „Maska”, „Wiedźmy”, czy serie „Matrix” i „To”. Choć nie wszystkie produkcje doczekały się w Polsce dubbingu, warto by twórcy naszej wersji językowej nowego „Kosmicznego meczu” postarali się o zachowanie tak wielu głosów tamtejszych aktorów, jak to tylko możliwe lub postarali się godnie obsadzić tych, którzy jeszcze nigdy po polsku nie przemówili.

„Kosmiczny mecz: Nowa era” w kinach i na HBO MAX od 16 lipca!

Dodaj komentarz