„Wiedźmy” to nowa produkcja studia Warner Bros., której polska premiera jest przesuwana już od ponad pół roku. Familijny film fantasy jest nową wersją „Wiedźm” z 1990 roku, bazującej na powieście autorstwa Roalda Dahla, za którego produkcję odpowiedzialni byli Roberta Zemeckisa („Powrót do przyszłości”) i Guillermo Del Toro („Pacific Rim”). W głównych rolach występują: Anne Hathaway („Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny”), Octavia Spencer („Rodzina od zaraz”), Stanley Tucci („Transformers: Wiek zagłady”) oraz Chris Rock (seria Madagaskar).

Choć obraz z polskim dubbingiem pojawił się w lutym tego roku w sieci, a konkretniej na litewskim i łotewskim iTunes, jego oficjalna polska premiera nie miała jeszcze miejsca. Teraz jednak wiemy już, że nakładałem Galapagos Films, film pojawi się na nośnikach DVD i Blu-Ray 19 maja. Bardzo możliwe, że jeszcze przed tym terminem „Wiedźmy” pojawią się w ofercie takich serwisów jak iTunes, czy Rakuten, jednak jak na razie nie ma żadnych potwierdzonych informacji na ten temat.

Przypomnijmy, że za reżyserię dubbingu odpowiedzialna był najpewniej Agnieszka Matysiak w Film Factory Studio. W głównych rolach występują natomiast: Anna Dereszowska (Wielka Wiedźmistrzyni), Arkadiusz Jakubik (Narrator), Katarzyna Gniewkowska (Babcia Agata), Marek Kalita (Pan Stringer), Paweł Szymański (Bruno Jenkins) oraz Mariusz Czajka, Anna Sztejner, Agnieszka Matysiak, Jan Kulczycki, Krzysztof Dracz, Tomasz Błasiak, Grzegorz Wons, Jacek Bursztynowicz i inni. Pełną obsadę oraz listę twórców poznamy przy okazji oficjalnej premiery.

Osierocony chłopiec, będący pod opieką swojej kochającej babci, wyjeżdża do luksusowego kurortu nad morzem. Niestety, zjawiają się tam dokładnie wtedy, kiedy Wielka Wiedźma zwołuje swoje koleżanki z całego świata – zwodniczo piękne, lecz na wskroś diaboliczne wiedźmy – w celu przeprowadzenia swojego niecnego planu.

„Wiedźmy” w sprzedaży od 19 maja!

Dodaj komentarz