Zaraz po lipcowej premierze „Czarnej Wdowy”, bo na początku września, zadebiutować ma kolejna pełnometrażowa produkcja spod bandery Marvela. „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” wprowadzi do Kinowego Uniwersum Marvela zupełnie nowych bohaterów oraz rozwinie zarysowaną już wcześniej mitologię opiewającą wokół antagonisty znanego jako Mandaryn oraz tytułowych dziesięciu pierścieni. Drogą „Czarnej Pantery”, której znamienita większość obsady była czarnoskóra, „Shang-Chi” wyprowadza MCU na wschód, dlatego niemal wszyscy aktorzy w filmie mają korzenie azjatyckie. To kolejna taka produkcja choćby po ubiegłorocznej „Mulan”, czy tegorocznej animacji „Raya i ostatni smok”, które promują kulturę i folklor krajów Dalekiego Wschodu.

Marvel opublikował pierwszy zwiastun filmu już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz polski oddział Disneya udostępnił jego wersję z naszym dubbingiem, którą załączamy poniżej. Za kamerą stanął Destin Daniel Cretton, a w głównych rolach wystąpili: Simu Liu, Tony Leung („Spragnieni miłości”), Awkwafina („Jumanji: Następny poziom), Fala Chen („Steps”), Michelle Yeoh („Star Trek: Discovery”), Ronny Chieng („Bajecznie bogaci Azjaci”) oraz Florian Munteanu („Creed II”). Warto podkreślić, że choć filmy azjatyckie nie są w Polsce aż tak chodliwe, Tony Leung jest jednym z najbardziej popularnych dla świata aktorów pochodzenia hongkońskiego.

W polskiej wersji zwiastuna wystąpili natomiast Łukasz Borkowski w roli tytułowego Shang-Chi, Arkadiusz Jakubik jako Wenwu vel. Mandaryn oraz Laura Samojłowicz jako Katy. Należy zauważyć, że mimo obsadzenia Katarzyny Dąbrowskiej w roli Awkwafiny w animacji „Raya i ostatni smok”, twórcy dubbingu do zwiastuna „Shang-Chi” postanowili zachować głos Laury Samojłowicz, która wcześniej użyczyła głosu aktorce w filmie „Jumanji: Następny poziom”. Przypomnijmy, że zaraz po publikacji oryginalnego zwiastuna, filmowi „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” poświęciliśmy odcinek naszego Przeglądu głosów.

Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni.

„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” w kinach od 3 września!

Dodaj komentarz