„Odlot” to jedno z najpopularniejszych dzieł wytwórni Pixar należącej do Disneya, które swoją premierę kinową miał w 2009 roku. Choć animacja nie doczekała się kontynuacji, do dziś zajmuje specjalne miejsce w sercach wielu widzów, a także w dalszym ciągu oczarowuje kolejne pokolenia – co z resztą, nie ukrywajmy, jest typowe dla filmów Pixara. Teraz jednak Disney postanowił rozszerzyć markę o nowy serial animowany z udziałem głównych bohaterów „Odlotu”. Pierwsze informacje o produkcji przedstawiono podczas grudniowej konferencji dla inwestorów Domu Myszki Miki.

„Dug Days” przedstawi przygody mówiącego psa Asa, w których pojawi się także jego właściciel, Carl Fredricksen. Nie wiadomo jednak na razie, czy zobaczymy znów młodego Russella. Format serialu zbliżony będzie do ubiegłorocznej „Sztuciek się pyta”, gdzie w kilkuminutowych odcinkach bohater „Toy Story 4” poznaje otaczający go świat. Animacja ma zadebiutować jesienią tego roku, a liczba odcinków nie została jeszcze ujawniona. W obsadzie wersji oryginalnej powrócą Bob Peterson jako As i Ed Asner jako Carl Fredricksen.

Problem pojawia się jednak w przypadku polskiej wersji językowej. Choć możemy spokojnie założyć, że do roli tytułowego Asa powróci Cezary Pazura, to sprawa komplikuje się przy postaci Carla. W „Odlocie” głosu bohaterowi użyczył Wojciech Siemion, który zmarł tragicznie dokładnie 11 lat temu, bo 24 kwietnia 2010 roku (kilka miesięcy po premierze filmu). Jego głos nadał postaci niepodrabialnego charakteru, który ciężko może być zastąpić. Wierzymy jednak, że twórcy polskiego dubbingu zrobią co w ich mocy, by znaleźć godnego następcę.

Przypomnijmy, że dubbing do „Odlotu” powstał w studio SDI Media. Jego reżyserem był Wojciech Paszkowski, dialogi napisał Jan Wecsile, a głosów bohaterom użyczyli: Wojciech Siemion (Carl Fredricksen), Ignacy Gogolewski (Charles Muntz), Kacper Cybiński (Russell), Cezary Pazura (As), Marian Opania (Beta), Jerzy Kryszak (Gamma), Artur Dziurman (Alpha) oraz Wojciech Paszkowski, Paweł Szczesny, Grzegorz Pawlak, Emilia Stachurska, Monika Węgiel-Jarocińska, Karol Wróblewski, Mieczysław Morański, Cezary Kwieciński i Zbigniew Konopka.

„Dug Days” na Disney+ zadebiutuje wkrótce!

Dodaj komentarz