„Opowieści z Arkadii” to animowana saga stworzona dla platformy Netflix przez wytwórnię DreamWorks Animation oraz nagrodzonego Oscarem Guillermo Del Toro („Kształt wody”). Jej premiera miała miejsce w grudniu 2016 roku wraz z premierą serialu „Łowcy trolli”, który ostatecznie doczekał się aż trzech sezonów, następnie fabuła kontynuowana była w „3 nie z tej ziemi” (w sumie dwa sezony), a zakończyła się w „Czarodziejach” (jeden sezon). To jednak nie wszystko, całą sagę zakończy film pełnometrażowy „Łowcy trolli: Przebudzenie tytanów”, który zadebiutuje w serwisie już w lipcu tego roku.

Netflix opublikował już krótką zapowiedź animacji, w której możemy usłyszeć Andrzeja Chudego, najpewniej też reżysera dubbingu ze studia Master Film. Oficjalnie wiadomo, że w oryginalnej obsadzie w swoich rolach powrócą: Steven Yeun, Alfred Molina, Nick Offerman, Emile Hirsch, Nick Frost, Diego Luna, Kelsey Grammer, Cheryl Hines, Lexi Medrano, Charlie Saxton oraz Colin O’Donoghue. Oczekuje się, że w polskiej wersji głosów postaciom użyczą między innymi: Waldemar Barwiński, Przemysław Glapiński, Andrzej Niemirski, Mateusz Weber, Klaudiusz Kaufmann, Maksymilian Bogumił, Grzegorz Pawlak, Hanna Chojnacka, Justyna Kowalska, Józef Pawłowski i Kamil Pruban.

Po wydarzeniach zaprezentowanych w trylogii „Opowieści z Arkadii” bohaterowie Arkadii muszą połączyć siły, aby ocalić ludzkość przed niegodziwym Mrocznym Zakonem, którego członkowie za pomocą czarnej i nieokiełznanej magii przywołują starożytnych tytanów grożących zniszczeniem świata.

„Łowcy trolli: Przebudzenie tytanów” zadebiutują na platformie Netflix 21 lipca!

Dodaj komentarz