Nowy film z uniwersum Czarodziejki z Księżyca zadebiutuje na platformie Netflix za niespełna miesiąc, a jego kampania promocyjna coraz bardziej się nakręca. Wiele polskich portali popkulturowych publikuje obecnie treści związane z „Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie”. W licznych komentarzach możemy zobaczyć domaganie się fanów serii o polski dubbing, o którym póki co sam Netflix milczy. Czy to oznacza, że jedna z bardziej znanych w Polsce franczyz zadebiutuje na platformie streamingowej jedynie ze słabej jakości tłumaczeniem napisowym? Bo umówmy się, napisy oferowane przez Netflix nie należą do tych z lepszej półki, a nieraz wychodzą gorzej od fanowskich przekładów – wystarczy spojrzeć na poniższy zwiastun.

Kilka lat temu klasyczne filmy kinowe „Czarodziejki z Księżyca” po latach zostały opatrzone polską wersją językową, która przyjęła się z dość dobrym odbiorem – do tego stopnia, że fani serii zrzucili się na powstania dubbingu do ostatniego filmu z serii. Czy istnieje jakakolwiek szansa, że Netflix tym razem zaskoczy nas pozytywnie i film zadebiutuje nie dość, że z dubbingiem to jeszcze z lubianą przez fanów serii polską obsadą?

Rzeczona wersja dubbingowa w reżyserii Leszka Zdunia oraz Dariusza Kosmowskiego powstawała odpowiednio w Studiu Sonica oraz Studiu PDK, za dialogi wraz z adiustacją byli odpowiedzialni Kamil Pozorski, Dariusz Kosmowski oraz Seweryn Jach, a w polskiej wersji wystąpili: Aleksandra Kowalicka (Usagi Tsukino / Sailor Moon), Maksymilian Bogumił (Mamoru Chiba / Tuxedo), Zuzanna Galia (Ami Mizuno / Sailor Mercury), Jagoda Stach (Rei Hino / Sailor Mars), Katarzyna Owczarz (Makoto Kino / Sailor Jupiter), Julia Kołakowska-Bytner (Minako Aino / Sailor Venus), Alicja Kozieja (Chibiusa / Sailor Chibi Moon), Tomasz Steciuk (Artemis), Magdalena Krylik (Luna), Marta Czarkowska (Diana), Anna Kózka (Haruka Tenō / Sailor Uranus), Aleksandra Radwan (Michiru Kaiō / Sailor Neptune) i Anna Kędziora (Setsuna Meiō / Sailor Pluto).

„Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie” zadebiutuje na platformie Netflix 3 czerwca!

Dodaj komentarz