Podczas dzisiejszej prezentacji WarnerMedia ogłoszono powstanie dwóch nowych seriali animowanych z udziałem najpopularniejszych superbohaterów DC Comics: Batmanem i Supermanem. Oba mają zadebiutować zarówno na platformie HBO MAX oraz na antenie Cartoon Network. Choć żadna z produkcji nie posiada jeszcze nawet przybliżonych dat premier, najpewniej obie zadebiutują w nadchodzącym sezonie 2021/2022, jednak na chwilę obecną są to oczywiście jedynie domysły.

My Adventures With Superman” będzie pierwszą serią animowaną, która postawi Człowieka ze stali w roli głównej od 1996 roku, kiedy to oryginalny „Superman” zagościł na małych ekranach. Produkcja ma być przeznaczona dla młodszej widowni i śledzić losy Clarka Kenta, Lois Lane oraz ich przyjaciela Jimmy’ego Olsena pracujących razem w Daily Planet. Kreskówka ma być historią o dojrzewaniu, miłości i przygodach, a w główne role wcielą się Jack Quaid („Star Trek: Lower Decks”) jako Superman / Clark Kent oraz Alice Lee („Zoey’s Extraordinary Playlist”) jako Lois Lane.

Nad produkcją „Batman: Cape Crusader” czuwać będą natomiast trzy wielkie nazwiska: Bruce Timm, jeden z najważniejszych twórców seriali DC Comics, Matt Reeves, reżyser nadchodzącego filmu „Batman” z Robertem Pattisonem oraz J.J. Abrams, reżyser i producent choćby najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen. Choć żadni członkowie obsady nie zostali jeszcze ujawnieni, producenci wspólnie twierdzą, że kreskówka będzie tworzona w duchu serii z lat 90. Jednocześnie z opisu wynika, że będzie to mroczne, psychologiczne podejście do tematu, jednak na tyle stonowane, że wciąż zmieści się w ramach wiekowych Cartoon Network.

Dodaj komentarz