„Ulica strachu” to trylogia filmów grozy dla nastolatków, która w lipcu tego roku pojawi się na platformie Netflix. Produkcje bazują na serii książek legendarnego już autora grozy dla młodszych odbiorców, R.L. Stine’a, ukazujących się od 1989 roku. Jednoczesne prace nad ekranizacją trylogii rozpoczęła już w 2015 roku wytwórnia 20th Century Fox, a w 2019 tytuł odsprzedano Netfliksowi. Dziś produkcje doczekały się wspólnego zwiastuna zapowiadającego premierę, który… jest dostępny z polskim dubbingiem!

Każdy z filmów posiada oddzielny podtytuł, będący jednocześnie rokiem, w którym dzieje się akcja, odpowiednio „1994”, „1978” oraz „1666”. Wszystkie trzy tytuły wyreżyserowała Leigh Janiak, która jest także współautorką scenariusza. W obsadzie znaleźli się: Kiana Madeira („Flash”), Olivia Welch („Współczesna rodzina”), Benjamin Flores Jr. („Na krańcu świata”), Sadie Sink („Stranger Things”), Emily Rudd („Dynastia”) oraz Gillian Jacobs („Magiczne wakacje”).

Potwierdzenie dubbingu w tego typu produkcji jak „Ulica strachu” jest ogromnym kamieniem milowym. Z jednej strony trylogię klasyfikuje się jako tytuł dla nastolatków, z drugiej jednak jako opowieść mrożącą krew w żyłach oraz prześmiewczą – a zazwyczaj żaden z tych gatunków na Netfliksie dubbingu nie otrzymuje. Warto też zaznaczyć, że filmy propagują wątki LGBTQ+, których przedstawicielami będą niektórzy z głównych bohaterów.

„Ulica strachu” z kolejnymi częściami zadebiutuje na platformie Netflix już 2, 9 oraz 16 lipca!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz