W ubiegłym tygodniu Dwayne „The Rock” Johnson ogłosił, że film „Wyprawa do dżungli” Disneya, w którym gra z Emily Blunt u swojego boku, zadebiutuje jednocześnie w kinach i na platformie Disney+ za dodatkową opłatą. Obraz wyreżyserował Jaume Collet-Serra, natomiast inspiracją historii była jedna z atrakcji parków rozrywki Disneya zwana Jungle Cruise (również oryginalny tytuł). Decyzja o premierze hybrydowej nie powinna być zaskoczeniem, podobna sytuacja będzie miała miejsce także z najbliższymi produkcjami, „Cruellą” oraz animowanym „Luca” Pixara. Oficjalnie nie wiadomo, czy polski dubbing będzie dostępny w serwisie, czy zostanie dodany w późniejszym czasie.

Emily Blunt i Dwayne Johnson wcielą się w głównych bohaterów, odpowiednio Lily Houghton i kapitana Franka. Towarzyszyć im będą natomiast Jack Whitehall, Paul Giamatti, Edgar Ramírez, Jesse Plemons, Sulem Calderon, Veronica Falcón i Andy Nyman. Choć obecność Anny Dereszowskiej („Mary Poppins powraca”) jako głosu Blunt jest raczej oczywista, zagadką pozostaje polski odpowiednik The Rocka. Jednym z najpopularniejszych jego głosów w naszym kraju był dotychczas Krzysztof Banaszyk, jednak nie pojawił się w żadnym z dotychczasowych zwiastunów. Bardzo możliwe, że Disney postanowił nie iść po utartej już ścieżce i w nadchodzącej produkcji aktor otrzyma nowy polski głos.

Kapitan Frank wraz z naukowiec Lily Houghton oraz jej bratem wyrusza na wyprawę w głąb dżungli w poszukiwaniu Drzewa Życia, które zgodnie z legendami posiada lecznicze zdolności. Trio musi uważać na niebezpieczne dzikie zwierzęta oraz idącą krok w krok za nimi niemiecką ekspedycję.

„Wyprawa do dżungli” w kinach i na Disney+ zadebiutuje 30 lipca!

Dodaj komentarz