Na platformie Netflix zadebiutował zwiastun nowego filmu „Smok życzeń”, który w wersji z dubbingiem prezentujemy poniżej. Animacja została stworzona przez Sony Pictures Animation z zamiarem wypuszczenia jej do kin, jednak ostatecznie prawa do tego tytułu (oraz kilku innych) postanowiono sprzedać serwisowi stremingowego. To kolejna produkcja, która przenosi widzów na tereny krajów azjatyckich oraz zagłębia się w ich kulturę. W ostatnim czasie podobną rolę odegrały takie tytuły jak „O Yeti!”, „Mulan”, „Wyprawa na Księżyc”, „Raya i ostatni smok”, czy nadchodząca superprodukcja Marvela „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”.

Jedną z charakterystycznych cech tych wszystkich filmów była obsada niemal w całości składająca się z aktorów pochodzenia azjatyckiego. W wersji oryginalnej głosów postaciom użyczają: John Cho („Star Trek”), Jimmy Wong („Mulan”), Natasha Liu Bordizzo („The Society”), Constance Wu („LEGO Ninjago: Film”), Will Yun Lee („Rampage: Dzika furia”), Bobby Lee („Big Time Rush”) oraz Jimmy O. Yang („Dolina Krzemowa”). W polskiej wersji zwiastuna wystąpili natomiast: Marcin Franc jako Din, Modest Ruciński jako Long oraz Lidia Sadowa, Andrzej Chudy i Przemysław Stippa. Aktorów najpewniej usłyszymy w ostatecznej wersji dubbingu.

Din, uczeń z klasy robotniczej, który ma wielkie marzenia, ale skromne fundusze, oraz Long, cyniczny, ale wszechmocny smok, który spełnia życzenia, wyruszają przez współczesny Szanghaj w poszukiwaniu dawno zaginionej przyjaciółki Dina z dzieciństwa, Liny. W czasie tej podróży muszą zdecydować co jest dla nich tak naprawdę ważne.

„Smok życzeń” na platformie Netflix zadebiutuje 11 czerwca!

Dodaj komentarz