„Cruella” Disneya zadebiutowała pod koniec maja w kinach oraz na Disney+ (a przynajmniej na kilka pierwszych dni jeśli chodzi o polską wersję) odnosząc ogromny sukces. Co ważniejsze, widzowie docenili zarówno oryginalny obraz, jak i polski dubbing, który — trzeba przyznać – brzmi znakomicie. Nic więc dziwnego, że Disney już rozpoczął prace nad kontynuacją, w której na miejscu reżysera oraz scenarzysty powrócą odpowiednio Craig Gillespie i Tony McNamara.

W głównych rolach w filmie wystąpiły Emma Stone jako Cruella oraz Emma Thompson jako Baronessa. Obie aktorki jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem produkcji „Cruelli 2” wyraziły chęć powrotu do swoich postaci, jednak żadnych oficjalnych informacji na temat obsady nowej odsłony nie ujawniono. Przypomnijmy, że w produkcji wystąpili także: Joel Fry, Paul Walter Hauser, John McCrea, Emily Beecham, Mark Strong, Kayvan Novak oraz Kirby Howell-Baptise.

Warto zauważyć, że już ostatnie sceny „Cruelli” wskazują na potencjalny sequel. Wprowadzając postacie młodych Cziki i Ponga twórcy z jednej strony zapowiadają rozwój fabuły podobny do tego, który widzieliśmy w pierwowzorach, czyli „101 dalmatyńczykach”. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę, że zarówno Anita, jak i Roger (właściciele młodych psów) są w wieku zbliżonym do samej Cruelli, możliwe, że Disney postanowi stworzyć nie tylko prequel oryginalnych filmów, ale także ich remake z Emmą Stone w roli głównej.

Za opracowanie cudownego dubbingu Cruelli, do dialogów Jana Wecsile, odpowiedzialny był Artur Kaczmarski w studio SDI Media. W obsadzie znaleźli się: Elżbieta Nagel, Ewa Konstancja Bułhak, Sebastian Cybulski, Sebastian Perdek, Artur Chamski, Dominika Kluźniak, Dariusz Kowaslki, Przemysław Glapiński, Ewa Prus, Grzegorz Kwiecień, Marcin Januszkiewicz, Olga Cybińska, Antoni Domin, Paweł Szymański i inni.

Bystra i kreatywna Estella, zdeterminowana, by zyskać sławę w świecie mody, żyje na ulicach Londynu z dwójką zaprzyjaźnionych złodziei. Spotkanie dziewczyny z legendą mody, baronową von Hellman, doprowadza Estellę do przejścia na nikczemną stronę i stania się żądną zemsty Cruellą.

„Cruella” już w kinach!

Dodaj komentarz