Z wielu odsłon serii Terminator, polskiego dubbingu doczekała się tylko ta ostatnia część, „Terminator: mroczne przeznaczenie” z 2019 roku. Była to też jedna z ostatnich produkcji dystrybuowanych przez niedziałający już Imperial Cinepix. Jak się jednak okazuje, nie wszystko stracone! Na horyzoncie pojawiła się bowiem informacja, że nowy na polskim rynku dystrybutor płytowy, Studio N, pośród różnych wydań starszych filmów w jakości 4K UHD, wypuści także zremasterowaną wersję drugiego Terminatora. Pośród dostępnych ścieżek dźwiękowych znajdą się zarówno angielski oryginał, polski lektor oraz… O tak, polski dubbing!

Nowe wydanie pojawi się w sprzedaży już 5 lipca tego roku, czyli w 30. rocznicę premiery filmu w kinach. Jak się jednak dowiedzieliśmy, dubbing pojawi się dopiero na którejś z późniejszych, dopiero planowych płyt w bliżej nieokreślonej przyszłości. Przypomnijmy, że „Dzień sądu” jest drugą częścią kultowej sagi Jamesa Camerona nagrodzoną aż czterema statuetkami oscara, a w głównych rolach wystąpili w niej: Arnold Schwarzenegger (T-800), Robert Patrick (T-1000), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Michael Edwards (dorosły John Connor), Michael Biehn (Kyle Reese), Earl Boen (doktor Peter Silberman) ora Joe Morton (doktor Miles Dyson).

Warto też dodać, że polska wersja filmu „Terminator: Mroczne przeznaczenie” została opracowana w Studio Sonica. Reżyserem był Jarosław Boberek, dialogi napisał Michał Wojnarowski, a głosów postaciom użyczyli: Katarzyna Gniewkowska (Sarah Connor), Leon Charewicz (T-800 / Carl), Karolina Kalina-Bulcewicz (Dani Ramos), Wiktoria Gorodeckaja (Grace), Michał Mikołajczak (Gabriel / REV-9), Damian Kulec (Diego Ramos), Szymon Kuśmider (Felipe Gandal), Mirosław Zbrojewicz (Major Dean), Szymon Mysłakowski (Rigby) i Beata Łuczak (Alicia). Na chwilę obecną nie wiadomo kto będzie odpowiedzialny za dubbing „Dnia sądu”, ani jakich aktorów w nim usłyszymy.

Terminator T-800, musi teraz chronić nastoletniego syna Sarah Conor, Johna – przyszłego przywódcę ruchu oporu przeciwko niszczącym ludzkość maszynom. Ich przeciwnikiem jest nieustępliwy i niezwykle zaawansowany Terminator T-1000, który zrobi wszystko, aby wykonać powierzoną mu misję. Kiedy John i jego matka uciekają z T-800, chłopiec tworzy niespodziewaną więź z robotem.

„Terminator 2: Dzień sądu” w sprzedaży już od 5 lipca!

Dodaj komentarz