Choć dopiero co niedawno polski oddział Disneya udostępnił pierwszy polski zwiastun nowego filmu Marvela „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, już dziś w sieci pojawił się kolejny, również w wersji z dubbingiem. Produkcja zadebiutuje w kinach już we wrześniu i przedstawi widzom zupełnie nowego superbohatera, tytułowego Shang-Chi, którego sportretuje Simu Liu. Zmierzy się on między innymi ze swoim ojcem, Wenwu zwanym także Mandarynem, w rolę którego wcieli się Tony Leung („Spragnieni miłości”). Poza nimi w obsadzie także Awkwafina („Jumanji: Następny poziom”), Fala Chen („Steps”), Michelle Yeoh („Star Trek: Discover”), Ronny Chieng („Bajecznie bogaci Azjaci”) oraz Florian Munteanu („Creed II”).

W polskiej wersji zapowiedzi występują natomiast: Michał Klawiter jako Shang-Chi, Arkadiusz Jakubik jako Wenwu / Mandaryn, Małgorzata Foremniak jako Jiang Nan i Olga Sarzyńska jako Katy. Warto przypomnieć, że Jakubik dubbingował głównego antagonistę już w pierwszym zwiastunie. Tam też Shang-Chi oraz Katy przemówili głosami Łukasza Borkowskiego i Laury Samojłowicz, która z kolei została zachowana ze wspomnianego już filmu „Jumanji: Następny poziom”. Nie wiemy na ten moment, czy głosy bohaterów są ostateczne. Zwiastun załączamy poniżej.

Warto zauważyć, że w końcowej sekwencji zwiastuna pojawia się motyw walki w klatce, a jednymi z zawodników są Wong (Benedict Wong) znany nam już z filmu „Doktor Strange” oraz ostatnich dwóch części „Avengers”, a także – duża niespodzianka – potwór zwany Abomination, czyli Emily Blonsky, którego poznaliśmy już w filmie „Niesamowity Hulk”. O ile Wonga kilkukrotnie zdubbingował już Michał Piela i jego zachowanie jest oczywiste, o tyle Blonsky, grany przez Tima Rotha, nie miał jeszcze żadnego polskiego głosu – nie tylko w MCU, ale w żadnej innej produkcji. Miejmy nadzieję, że na potrzeby „Shang-Chi” głos postaci zostanie ostatecznie wycastingowany, szczególnie, że złoczyńca ma być jednym z głównych antagonistów w serialu „She-Hulk”, który zadebiutuje w przyszłym roku na platformie Disney+.

Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni.

„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” zadebiutuje w kinach 3 września!

Dodaj komentarz