Trochę to trwało, ale po miesiącach oczekiwań pierwszy zwiastun nowego filmu Marvela doczekał się zwiastuna w wersji z polskim dubbingiem. Mowa oczywiście o „Venom 2: Carnage” tworzonym przez wytwórnię Sony. Niestety wideo jest na razie dostępne tylko w kinach, a w dodatku w wersji, którą trudno jakkolwiek udostępnić, dlatego poniżej zapowiedź w wersji napisowej. Filmy o przeciwnikach Spider-Mana, czyli Venom, czy nadchodzący Morbius, nie są oficjalną częścią Kinowego Uniwersum Marvela – tworzą swoje własne korytko zwane Uniwersum Marvela od Sony’ego – jednak od dawna mówi się o crossoverze, który umieściłby postacie np. w równoległej rzeczywistości tzn. multiwersum.

Za sterami produkcji zasiadł aktor Andy Serkis (Hobbit, Gwiezdne wojny, Planeta małp), a w swoich rolach powrócą: Tom Hardy jako Eddie Brock / Venom, Michelle Williams jako Annie Weying i Woody Harrelson jako Cletus Kasady alias Carnage, główny antagonista filmu, którego mieliśmy już okazję zobaczyć pod koniec pierwszej części „Venoma”. Nowymi nabytkami serii są natomiast Naomie Harris („Rampage: Dzika furia”), która wcieli się w Shriek oraz Stephen Graham (Piraci z Karaibów), który sportretuje detektywa Petera Milligana.

W polskiej wersji zwiastun w swoich rolach powracają natomiast Otar Saralidze (Eddie Brock / Venom), Tomasz Dedek (Cletus Kasady) oraz Joanna Węgrzynowska-Cybińska (Pani Chen). Sama obecność zapowiedzi z dubbingiem jest dla nas oficjalnym potwierdzeniem, że polska wersja „Venom 2: Carnege” powstanie. W normalnych warunkach nie byłoby to zaskoczeniem, ponieważ doczekała się jej przecież pierwsza część. Wiemy jednak, że długotrwałe zamknięcie kin mogło przyczynić się do pewnych cięć po stronie dystrybutorów. W obecnej chwili pod znakiem zapytania stoi także ewentualny dubbing do filmu „Morbius” z Jaredem Leto, Jardem Harrisem i Mattem Smithem.

Przypomnijmy, że za opracowanie dubbingu do „Venoma” odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Tomasz Robaczewski, dialogi napisała Zofia Jaworowska, a w głównych rolach wystąpili: Otar Saralidze (Eddie Brock / Venom), Tomasz Olejnik (Carlton Drake), Zofia Zborowska (Anne Weying), Barbara Garstka (Dora Skirth), Andrzej hausner (Dan Lewis), Bartosz Wesołowski (Roland Treece), Mirosław Zbrojewicz (Jack), Przemysław Glapiński (Doktor Emerson), Joanna Węgrzynowska-Cybińska (Pani Chen) i Tomasz Dedek (Cletus Kasady). Dubbingowi nowej części poświęciliśmy post z serii PRZEGLĄD GŁOSÓW.

„Venom 2: Carnage” w kinach od 17 września!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz