Niedawno informowaliśmy o tym, że nowy na rynku dystrybutor płytowy Studio N zamierza wydać na świat specjalną edycję kultowej części sagi Terminator, „Terminator 2: Dzień sądu”, także w wersji z polskim dubbingiem. Wszystko z uwagi na mijającą wczoraj 30. rocznicę premiery filmu nagrodzonego aż czterema statuetkami Ocsara. W obsadzie tej części znaleźli się między innymi: Arnold Schwarzenegger jako T-800, Linda Hamilton jako Sarah Connor oraz Robert Patrick, Edward Furlong, Michael Edwards, Michael Biehn, Earl Boen i Joe Morton.

W otrzymanej tego wieczora notatce od Studia N poznaliśmy najważniejsze informacje na temat nadchodzącego dubbingu. Jak się okazuje Studio N postanowiło nawiązać współpracę ze Studiem Sonido. Jego reżyserem i dialogistą był Tomasz Niezgoda, nad castingiem pracował Jarosław Boberek, a głosów trójce głównych bohaterów głosów użyczą: Szymon Mysłakowski jako T-800, Monika Obara jako Sarah Connor, Jakub Strach jako John Connor oraz Artur Dziurman, Otar Saralidze, Olga Szomańska, Filip Gurłacz, Piotr Warszawski, Anna Gajewska, Borys Wiciński i inni.

Przypomnijmy, że pierwszym filmem z serii Terminator, który doczekał się polskiego dubbingu był „Terminator: Mroczne przeznaczenie”. Owa polska wersja powstała w Studio Sonica i to właśnie Jarosław Boberek pełnił wówczas rolę reżysera, a w głównych rolach wystąpili: Leon Charewicz (T-800) i Katarzyna Gniewkowska (Sarah Connor). W przypadku „Dnia sądu” mamy jednak do czynienia z aktorami młodszymi o 30 lat, co skutkuje obsadzeniem nowych polskich głosów.

Terminator T-800, musi teraz chronić nastoletniego syna Sarah Conor, Johna – przyszłego przywódcę ruchu oporu przeciwko niszczącym ludzkość maszynom. Ich przeciwnikiem jest nieustępliwy i niezwykle zaawansowany Terminator T-1000, który zrobi wszystko, aby wykonać powierzoną mu misję. Kiedy John i jego matka uciekają z T-800, chłopiec tworzy niespodziewaną więź z robotem.

„Terminator 2: Dzień sądu” w wersji z dubbingiem wkrótce w sprzedaży!

Dodaj komentarz