Podczas trwającego właśnie konwentu online WicherCon ogłoszono datę premiery drugiego sezonu „Wiedźmina”, który na platformie Netflix zadebiutuje 17 grudnia tego roku. Wyemitowano też pierwszą zapowiedź, która teraz pojawiła się w serwisie w wersji z polskim dubbingiem. Materiał w ostatniej części panelu „przyniósł” sam Henry Cavill, odtwórca roli Geralta z Rivii. Zobaczcie je poniżej!

W oryginalnej obsadzie powracają Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra i Joey Batey, a w nowych rolach towarzyszyć im będą: Kim Bodnia jako Vesemir, Paul Bullion jako Lambert oraz Yasen Atour, Agnes Bjorn, Aisha Fabienne Ross, czy Mecia Simson. W polskiej wersji zwiastun wystąpili natomiast: Michał Żebrowski jako Geralt, Natalia Smagacka jako Ciri oraz Marta Markowicz-Dziarkowska.

Przypomnijmy, że polski dubbing do pierwszego sezonu serialu okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że został bardzo pozytywnie przyjęty przez odbiorców, to jeszcze skusił wielu innych, którzy w normalnych okolicznościach za dubbing by się nie chwycili. Matką tego sukcesu jest Elżbieta Kopocińska, która wyreżyserowała polską wersję w Hiventy Poland (Start International Polska). Za dialogi odpowiadał Marcin Bartkiewicz, realizatorem był Michał Skarżyński, a głosów postaciom użyczyli: Michał Żebrowski (Geralt), Natalia Smagacka (Ciri), Justyna Kowalska (Yennefer), Marcin Franc (Jaskier) oraz Weronika Humaj, Lidia Sadowa, Katarzyna Strączek, Marek Barbasiewicz, Adam Cywka, Michał Mikołajczak, Anna Szymańczyk, Jakub Wieczorek i inni.

Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, spotyka na swojej drodze potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

„Wiedźmin” z drugim sezonem powróci 17 grudnia!

Dodaj komentarz