Podczas trwającego właśnie WicherCon opublikowano pierwszy zwiastun nowego filmu anime osadzonego w uniwersum Wiedźmina. „Wiedźmin: Zmora wilka” wzbogaci świat o nową historię rozgrywającą się na długo przed narodzinami Geralta z Rivii. Przybliży nam natomiast jego mentora, Vesemira, którego w wersji aktorskiej poznamy także w drugim sezonie serialu aktorskiego, a w którego wcieli się Kim Bodnia. Beau DeMayo, jeden z autorów scenariusza, przyrównał natomiast sceny akcji w nowym filmie do tych znanych z „Dragon Ball Z”.

Nad animacją pracowało Studio Mir („Legenda Korry”, „Kipo i Dziwozwierzę”), za sterami powraca showrunnerka serialu, Lauren Hissrich, jednak twórcy nie ujawnili na razie żadnych członków obsady aktorskiej. Oczywiście na chwile obecną nie wiadomo, czy anime otrzyma polską wersję językową. Netflix ma co prawda duży problem z dubbingowaniem anime nawet dla najmłodszych widzów, jednak w tym przypadku mówimy o serii powiązanej z aktorską produkcją, co daje „Zmrocze Wilka” dodatkowe szanse.

Przypomnijmy, że polski dubbing do pierwszego sezonu serialu „Wiedźmin” okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że został bardzo pozytywnie przyjęty przez odbiorców, to jeszcze skusił wielu innych, którzy w normalnych okolicznościach za dubbing by się nie chwycili. Matką tego sukcesu jest Elżbieta Kopocińska, która wyreżyserowała polską wersję w Hiventy Poland (Start International Polska), a głosów postaciom użyczyli: Michał Żebrowski (Geralt), Natalia Smagacka (Ciri), Justyna Kowalska (Yennefer), Marcin Franc (Jaskier) oraz Weronika Humaj, Lidia Sadowa, Katarzyna Strączek, Marek Barbasiewicz, Adam Cywka, Michał Mikołajczak, Anna Szymańczyk, Jakub Wieczorek i inni.

„Wiedźmin: Zmora wilka” zadebiutuje już 23 sierpnia!

Dodaj komentarz