Dawno nie było w Polsce serialu animowanego, który wychodząc co tydzień dawałby widzom tyle radości! Nie tylko mamy tu wysokobudżetową kreskówkę z ogromnego uniwersum prosto z kin, gdzie w wersji oryginalnej możemy posłuchać plejady amerykańskich gwiazd, ale oglądając „A gdyby…?” w naszym języku również otrzymujemy obsadę na najwyższym poziomie. „A gdyby…?” to animowana antologia, której zdubbingowany zwiastun zadebiutował dziś w nocy w sieci, zobaczcie go poniżej!

Stworzona przez A.C. Bradley’a seria powraca do znanych nam już historii z Kinowego Uniwersum Marvela i sprawdza co by było, gdyby potoczyły się one inaczej. Wszystko w związku z multiwersum, czyli tzn. wieloświatem, koncepcją, którą w ostatnim czasie wprowadzono w serialu „Loki” (wciąż niedostępny z polskim dubbingiem), a który kontynuowany będzie choćby w nadchodzących filmach „Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz „Doctor Strange in the Multiversum of Maddness”.

Co również zostało potwierdzone przez twórców, „A gdyby…?” jest tak samo ważnym elementem MCU co wszystkie pozostałe produkcje. Zgodnie z najnowszymi rewelacjami, opowiedziane w nim historie mogę być później kontynuowane w ramach kolejnych spin-offów – za przykład podaje się choćby wątek Kapitan Carter (Peggy Carter), która staje się Superżołnierzem zamiast Steve’a Rogersa, a jej bohaterkę mamy zobaczyć na ekranie jeszcze nie raz – być może też w wersji aktorskiej.

W polskiej obsadzie zwiastuna powracają: Mariusz Bonaszewski jako Tony Stark, Danuta Stenka jako Starożytna, Paweł Wawrzecki jako Yondu Udonta, Adam Ferency jako Ultron, Piotr Grabowski jako Thor, Michał Żebrowski jako Stephen Strange, Magdalena Różczka jako Peggy Carter, Sebastian Fabijański jako Killmonger, Piotr Adamczyk jako Scott Lang, Kamil Kula jako T’Challa oraz Andrzej Mastalerz jako Obserwator. Oczywiście lista powracających bohaterów jest o wiele, wiele dłuższa, wszak Marvel miał do zagospodarowania aż 9 odcinków serialu.

„A gdyby…?” na platformie Disney+ zadebiutuje już 11 sierpnia!

Dodaj komentarz