W grudniu tego roku na ekrany kin wejść ma nowa część z serii o Człowieku Pająku. Produkcja należy oczywiście do Kinowego Uniwersum Marvela i współtworzona była przez wytwórnię Sony, do której należą prawa do postaci. Za kamerą powraca Jon Watts, a wraz z nim odtwórcy głównych ról: Tom Holland, Zendaya, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Jon Favreau oraz Benedict Cumberbatch jako Doktor Stephen Strange.

Co jednak najważniejsze, film oficjalnie wprowadzi multiwersum, które zapoczątkowano już w serialu „Loki” (wciaż oczekujemy na jego dubbing). Dzięki temu w filmie zobaczymy wiele poprzednich wersji postaci, w których wcielą się: Andrew Garfield jako Spider-Man oraz Jamie Foxx jako Electro z serii „Niesamowity Spider-Man”, a także Tobey Maguire jako Spider-Man, Kirsten Dunst jako Mary Jane Watson, Willem Dafoe jako Norman Osborn i Alfred Molona jako Doktor Oktopus z serii „Spider-Man” Sama Raimiego.

Dotychczas wszystkie tytuły filmów o Spider-Manie z MCU skupiały się wokół słowa „dom”. W ten sposób pierwsza część „Homecoming” opowiadała o szkolnym balu, a druga „Daleko od domu” wzięła się od wycieczki po Europie, na którą udali się główni bohaterowie. Trzecia część, „No Way Home”, w polskich kinach wyświetlana będzie natomiast jako „Spider-Man: Bez drogi do domu„, co jest dosłownym przekładem oryginalnego tytułu. Warto dodać, że zgodnie z plotkami podtytuł ma odnosić się do wspomnianych złoczyńców z równoległych wymiarów, którzy utknęli w uniwersum filmów Marvela. Oficjalnego opisu fabuły wciaż brak, jednak tłumaczenie tytułu może wskazywać, że pierwszy zwiastun produkcji pojawi się już niedługo.

Przypomnijmy, że dubbing do poprzedniej odsłony serii powstał w studio SDI Media. Jego reżyserem był Artur Kaczmarski, a głosów bohaterom użyczyli: Jakub Gawlik, Wiktoria Wolańska, Sebastian Perdek, Krzysztof Stelmaszyk, Anna Dereszowska, Grzegorz Małecki, Kinga Ilgner, Michał Piela, Józef Pawłowski, Weronika Humaj, Oskar Hamerski i Jakub Wieczorek.

„Spider-Man: Bez drogi do domu” w kinach od 17 grudnia!

Dodaj komentarz