Zaledwie 2 tygodnie przed premierą, Netflix opublikował wczoraj nowy zwiastun filmu anime „Wiedźmin: Zmora wilka”. To oczywiście nie pełnoprawne japońskie anime, a amerykańska animacja na nim wzorowana – trend, który w ostatnich latach przybiera na sile (szkoda, że tak często bez dubbingu). Produkcja jest rozszerzeniem uniwersum Wiedźmina, które zapoczątkował serial pod takim właśnie tytułem w grudniu 2019 roku. Jego zadaniem jest przybliżyć widzom postać Vesemira (Kim Bodnia), mentora Geralta, który w wersji aktorskiej zadebiutuje w drugim sezonie pod koniec tego roku.

Przy okazji pierwszego zwiastuna poznaliśmy też obsadę nowego anime. W roli młodego Vesemira wystąpi Kamil Pruban (w oryginale Theo James), Ewa Prus użyczy swojego głosu postaci Tetry, Ewa Kania zagra Lady Zerbst, a Marek Karpowicz Deglana. Polski dubbing najpewniej został opracowany przez Elżbietę Kopocińską w Hiventy Poland. Za sterami „Zmory wilka” powraca także showrunnerka „Wiedźmina”, Lauren Hissrich. Za animację odpowiada Studio Mir („Legenda Korry”). Nowy zwiastun w wersji z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej!

Przypomnijmy, że polski dubbing do pierwszego sezonu serialu „Wiedźmin” okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że został bardzo pozytywnie przyjęty przez odbiorców, to jeszcze skusił wielu innych, którzy w normalnych okolicznościach za dubbing by się nie chwycili. Matką tego sukcesu jest Elżbieta Kopocińska, która wyreżyserowała polską wersję w Hiventy Poland (Start International Polska), a głosów postaciom użyczyli: Michał Żebrowski (Geralt), Natalia Smagacka (Ciri), Justyna Kowalska (Yennefer), Marcin Franc (Jaskier) oraz Weronika Humaj, Lidia Sadowa, Katarzyna Strączek, Marek Barbasiewicz, Adam Cywka, Michał Mikołajczak, Anna Szymańczyk, Jakub Wieczorek i inni.

Przed Geraltem był Vesemir — młody i zuchwały wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie. Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości.

„Wiedźmin: Zmora wilka” zadebiutuje już 23 sierpnia!

Dodaj komentarz