Choć początkowo chodziły plotki o starcie platformy Disney+ w Polsce (jak również w reszcie Europy Wschodniej), podczas dzisiejszego Dnia Inwestora Disneya ogłoszono, że plany uległy zmianie. Wskazano natomiast oficjalnie przybliżony termin startu, którym jest lato 2022 i jest to znacznie późniejsza data niż wszyscy mogliśmy się spodziewać.

Serwis streamingowy wystartował globalnie w listopadzie 2019 roku i do dnia dzisiejszego funkcjonuje w sumie w ponad 50 krajach, dubbingując swoje produkcje oryginalne na 16 języków. W skład ten wchodzi również język polski. Pomimo iż Disney+ dopiero wejdzie do naszego kraju, rodzime wersje dźwiękowe udostępniane są na równi z pozostałymi krajami, jednak często z opóźnieniem nawet paru tygodni.

Przypomnijmy, że obecnie na Disney+ udostępnione zostały już niemal wszystkie zdubbingowane produkcje jak „The Mandalorian”, czy „Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” z uniwersum Gwiezdnych wojen, czy „WandaVision”, „Falcon i Zimowy Żołnierz” i „A gdyby…?” z Kinowego Uniwersum Marvela. Choć w kolejce oczekuje choćby serial „Loki”, najpewniej pojawi się w ciągu najbliższych tygodni.

Dodaj komentarz