Dziś na platformie Netflix zadebiutował nowy film anime zatytułowany „Wiedźmin: Zmora nocy”. Produkcja jest rozszerzeniem uniwersum Wiedźmina, rozpoczętym serialem o tym tytule z 2019 roku, a także wprowadzeniem do jego drugiego sezonu, który obecnie planowany jest na grudzień 2021. Fabuła skupi się na młodym Vesemirze, późniejszym mentorze Geralta oraz przedstawi jego genezę, zanim ten w starszej oraz aktorskiej wersji (portretowany przez Kima Bodnia) pojawi się w serialu.

Za animację odpowiada Studio Mir („Legenda Korry”), natomiast za sterami powraca także showrunnerka „Wiedźmina”, Lauren Hissrich. Wiadomo także, że w wersji oryginalnej w głównych rolach wystąpili: Theo James, Lara Pulver, Graham McTavish oraz Mary McDonnell. Co najważniejsze, na długo przed premierą udało nam się poznać także polską obsadę filmu, którą w rozszerzonej wersji prezentujemy poniżej.

Za opracowanie dubbingu do filmu odpowiedzialne było studio Hiventy Poland. Reżyserką ponownie została Elżbieta Kopocińska, dialogi napisał Marcin Bartkiewicz, a zgrania dokonał Łukasz Fober. Reżyserem muzycznym i autorem tekstów piosenek był Michał Skarżyński, a produkcją kierowała Zuzanna Brylska. Głosów postaciom użyczyli: Kamil Pruban (Vesemir), Igor Borecki (Młody Vesemir), Aleksandra Kowalicka (Illyana), Ewa Kania (Lady Zerbst), Ewa Prus (Tetra), Marek Karpowicz (Deglan), Waldemar Barwiński (Filavandrel), Wojciech Paszkowski (Reidrich), Błażej Stencel (Luka) i Antoni Scardina (Sugo).

W pozostałych rolach wystąpili: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Bartosz Czajkowski, Olivier Derkacz, Marta Dobecka, Marta Dylewska, Mikołaj Gajowy, Krzysztof Grabowski, Zbigniew Konopka, Paweł Krucz, Grzegorz Kwiecień, Mateusz Kwiecień, Olga Lisiecka, Tomasz Mechowicki, Tomasz Osica, Julian Skarżyński, Wojciech Słupiński, Paweł Szczesny, Paweł Szymański, Robert Tondera, Mateusz Weber i Borys Wiciński.

Przed Geraltem był Vesemir — młody i zuchwały wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie. Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości.

„Wiedźmin: Zmora wilka” już na platformie Netflix!

Dodaj komentarz