Na platformie Disney+ zadebiutował już nowy serial animowany „Szalone przygody Asa”. To kontynuacja jednego z najlepszych filmów animowanych w historii, czyli „Odlotu”, stworzonego przez wytwórnię Pixar i nagradzanego najważniejszymi statuetkami. „Szalone przygody Asa” to pięć krótkich odcinków, w których tytułowy pies As poznaje najróżniejsze dziwy tego świata. W oryginalnej obsadzie powracają Bob Peterson i Ed Asner (zmarły zaledwie tydzień temu), a poniżej prezentujemy twórców i obsadę polskiego dubbingu.

Za opracowanie polskiej wersji językowej serialu odpowiedzialne było studio Iyuno•SDI Group. Reżyserem był Wojciech Paszkowski, również reżyser filmu pełnometrażowego, a dialogi napisał Jakub Kowalczyk. Głosów głównym bohaterom użyczają: Cezary Pazura (As), Stanisław Brejdygant (Carl Fredricksen), Kornel Lesner (Russell) oraz Klementyna Umer, Julia Kołakowska-Bytner, Kacper Cybiński i Wojciech Paszkowski.

Przypomnijmy, że w „Odlocie” rolę Carla Fredricksena powierzono Wojciechowi Siemionowi, który zmarł kilka miesięcy po premierze filmu. Z tego też powodu konieczne było znalezienie nowego głosu dla postaci, którym okazał się być Stanisław Brejdygant. Jednocześnie rola małego Russella musiała zostać przekazana innemu, młodszemu aktorowi (również w wersji oryginalnej), jako że Kacper Cybiński był już do niej zbyt dojrzały. Co jednak ważne, pojawił się on w polskiej obsadzie i wciela się w inną rolę – podobnie postąpiono w wersji anglojęzycznej.

„Szalone przygody Asa” już na platformie Disney+!

Dodaj komentarz