W sieci pojawił się właśnie zwiastun nowego filmu familijnego „Binti”. To belgijska produkcja, która dzięki Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty zadebiutuje w wybranych polskich kinach jeszcze w sierpniu. „Binti” można było już oglądać w trakcie ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film został także nagrodzony w kategorii najlepszy film dla dzieci podczas Ensor Award w Belgii. Reżyserem obrazu oraz autorem scenariusza jest Frederike Migom, a w głównych rolach występują: Bebel Tshiani Baloji, Mo Bakker i Joke Devynck.

Za opracowanie polskiej wersji językowej filmu odpowiedzialne było Studio Publishing. Reżyserką była Beata Łuczak, dialogi napisał Jakub Kisiel, a nad realizacją dźwięku i jego montażem pracował Jacek Kacperek. Produkcją kierowała Aneta Staniszewska-Kozioł.

Głosów postaciom użyczyli: Antonina Żbikowska (Binti), Jan Owczarz (Elias), Beata Wyrąbkiewicz (Christine), Piotr Bajtlik (Jovial), Janusz Zadura (Floris), Anna Szymańczyk (Maaika), Damian Kulec (Farid), Dominika Kachlik (Zoe), Klementyna Umer (Tatyana), Beata Łuczak, Franciszek Makulski i inni.

Nieustraszona Binti prowadzi vloga i marzy o rozgłosie. Nie wszystko jednak układa się po jej myśli – Binti i jej tata muszą z dnia na dzień opuścić swój dom. Ponieważ przebywają w Belgii nielegalnie, szukają niecodziennych rozwiązań. Schronienie znajdują u zaangażowanego w ratowanie zagrożonych gatunków Eliasa oraz jego kreatywnej mamy.

„Binti” w wybranych kinach od 27 sierpnia!

Dodaj komentarz