Podczas sobotniego wydarzenia TUDUM, czyli autorskiego programu Netfliksa z ogłoszeniem nadchodzących nowości, zadebiutował pierwszy zwiastun nowego animowanego serialu zatytułowanego „Arcane”. Choć tytuł może wielu nic nie mówić, chodzi tu o oryginalną produkcję osadzoną w świecie popularnej gry „League of Legends”. Za produkcję serii odpowiedzialne było Riot Games, czyli twórca pierwowzoru, a nad animacją pracowało francuskie studio Fortiche Productions, zaangażowane wcześniej w tworzenie materiałów wideo do gry.

Serial jest określany przez Netfliksa mianem „wydarzenia”, co może oznaczać, że będzie to mini-serial (jednosezonowa, zamknięta historia). Liczyć ma 9 odcinków, które zadebiutują w trzech aktach, po trzy odcinki każdy, odpowiednio 6, 13 i 20 listopada. Twórcą animacji jest Ash Brannon („Toy Story 2”, „Rock Dog. Pies ma głos!”), a głosów w wersji oryginalnej użyczą: Hailee Steinfeld („Bumblebee”, „Hawkeye”), Ella Purnell („Osobliwy dom pani Peregrine”), Kevin Alejandro („The Returned”, „Lucyfer”), czy Katie Leung (seria Harry Potter).

Zwiastun w wersji z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej. Głosów użyczają w nim między innymi: Lidia Sadowa, Karol Jankiewicz, Zuzanna Saporznikow, Hanna Kinder-Kiss, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Magdalena Wasylik, czy Janusz Wituch. Warto zauważyć, że nie wszystkie głosy postaci zostały zachowane z gry, podobnie z resztą jak w wersji oryginalnej, co nie powinno dziwić ze względu na to, że gra i serial, czy film rządza się swoimi prawami. Do swojej roli, Heimderdingera, powrócił jednak ten ostatni z wymienionych aktorów, czyli Janusz Wituch. Czy to jedyny powrót, czy będzie ich więcej – dowiemy się w dniu premiery.

„Arcane” na platformie Netflix zadebiutuje 6 listopada!

Dodaj komentarz