Największą niespodzianką tego roku jest oczywiście dubbingu do kultowego filmu z serii Terminator, „Terminator 2: Dzień sądu”. Jego powstanie nieprzypadkowo zbiega się z 30. rocznicą premiery produkcji, która miała miejsce w lipcu tego roku. Dystrybutor Studio N postanowił wypuścić do sprzedaży nie tylko standardowe wydanie z lektorem, ale także pokusił się o pełen polski dubbingu, a także dubbing śląski (premiera przewidywana na maj 2022 roku).

W lipcu poznaliśmy główną obsadę oraz twórców rodzimej wersji językowej. Dziś natomiast poznaliśmy oficjalną datę premiery. „Terminator 2: Dzień sądu” trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, bo 9 grudnia. Reżyserem produkcji nagrodzonej aż czterema statuetkami Oscara jest Jamesa Camerona, a w głównych rolach występują tam: Arnold Schwarzenegger (T-800), Robert Patrick (T-1000), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Michael Edwards (dorosły John Connor), Earl Boen (doktor Peter Silberman) ora Joe Morton (doktor Miles Dyson).

Przypomnijmy, że polski dubbing do filmu opracowało Studio Sonido. Jego reżyserem i dialogistą był Tomasz Niezgoda, nad castingiem pracował Jarosław Boberek, a głosów trójce głównych bohaterów głosów użyczą: Szymon Mysłakowski jako T-800, Monika Obara jako Sarah Connor, Jakub Strach jako John Connor oraz Artur Dziurman, Otar Saralidze, Olga Szomańska, Filip Gurłacz, Piotr Warszawski, Anna Gajewska, Borys Wiciński i inni.

Pierwszym filmem z serii Terminator, który doczekał się polskiego dubbingu był natomiast „Terminator: Mroczne przeznaczenie”. Owa polska wersja powstała w Studio Sonica i to właśnie Jarosław Boberek pełnił wówczas rolę reżysera, a w głównych rolach wystąpili: Leon Charewicz (T-800) i Katarzyna Gniewkowska (Sarah Connor). W przypadku „Dnia sądu” mamy jednak do czynienia z aktorami młodszymi o 30 lat, co skutkuje obsadzeniem nowych polskich głosów.

Terminator T-800, musi teraz chronić nastoletniego syna Sarah Conor, Johna – przyszłego przywódcę ruchu oporu przeciwko niszczącym ludzkość maszynom. Ich przeciwnikiem jest nieustępliwy i niezwykle zaawansowany Terminator T-1000, który zrobi wszystko, aby wykonać powierzoną mu misję. W międzyczasie chłopiec tworzy silną więź z robotem.

„Terminator 2: Dzień sądu” w sprzedaży od 9 grudnia!

Dodaj komentarz