Wczoraj wieczorem Disney opublikował plakat jednego z najbardziej oczekiwanych seriali tej zimy, jednocześnie oficjalnie informując o jego dacie premiery. „Księga Boby Fetta” to spin-off serialu „The Mandalorian”, który przybliży przygody tytułowego Boby Fetta oraz jego towarzyszki, Fennec Shand. Choć wiele szczegółów na temat produkcji nie jest wciąż znanych, ma się w niej pojawić wielu nowych, jak i starych postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen. Poniżej przypominamy scenę po napisach z finału 2. sezonu „The Mandalorian”, która zapowiada nowy serial.

Producentami serialu ponownie odpowiedzialni będą między innymi: Jon Favreau (showrunner „The Mandalorian”), Dave Filoni (scenarzysta wielu animacji ze świata Gwiezdnych wojen), a także reżyser Robert Rodriguez („Alita: Battle Angel”). W swoich rolach powracają oczywiście Temuera Morrison jako Boba Fett, który pierwszy raz wystąpił w roli w II epizodzie filmowej serii, „Ataku klonów” oraz Ming-Na Wen („The Mandalorian”, „Agenci T.A.R.C.Z.Y.) jako Fennec Shand.

Liczba odcinków „Księgi Boby Fetta” jest na ten moment nieznana. Wiemy natomiast, że produkcja zadebiutuje na platformie Disney+ 29 grudnia, a jej kolejne odcinki będą się pojawiały co środę. Analogicznie do oryginalnej obsady, do swoich ról w polskim dubbingu powinni powrócić Wojciech Paszkowski i Agnieszka Warchulska. Biorąc pod uwagę, że Disney+ oficjalnie pojawi się w Polsce dopiero w wakacje przyszłego roku, nie wiadomo czy odcinki „Księgi Boby Fetta” z naszym dubbingiem będą pojawiały się regularnie (jak inne produkcje ze świata Gwiezdnych wojen), czy z opóźnieniem (jak seriale Kinowego Uniwersum Marvela).

„Księga Boby Fetta” na platformie Disney+ zadebiutuje 29 grudnia!

Dodaj komentarz