Pod koniec listopada na platformie Netflix zadebiutuje francuski film animowany „Szczyt bogów”. To dramat stworzony na podstawie bestellerowej mangi autorstwa Jiro Taniguchi i Baku Yumemakury, który swoją międzynarodową premierę zaliczył podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Jego fabuła skupia się na tajemnicy owiewającej pierwszą ekspedycję na Mount Everest w 1924 roku przez George’a Mallory’ego i jego towarzysza Andrew Irvine’a.

Zwiastun z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej. Reżyserem filmu jest Patrick Imbert („Wielki zły lis i inne opowieści”, „Niesamowity świat April”), natomiast w polskiej wersji językowej zapowiedzi występują między innymi: Waldemar Barwiński, Julia Kołakowska-Bytner, Andrzej Chudy, Piotr Bajtlik, czy Maksymilian Bogumił. Szczegółową obsadę dubbingu poznamy w dniu premiery.

Młody japoński fotoreporter Fukamachi chce poznać prawdę na temat pierwszej ekspedycji na Mount Everest. Tylko mały aparat, który zabrali ze sobą alpiniści prawie 70 lat wcześniej, może ujawnić prawdę. Urządzenie odnajduje się w rękach Habu Jôji, wspinacza samotnika, który — jak sądzono — zaginął wiele lat temu.

„Szczyt bogów” na platformie Netflix od 30 listopada!

Dodaj komentarz