„Spider-Man: Bez drogi do domu” to jeden z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku. Po pierwsze dlatego, że to Spider-Man, którego kochają miliony bez względu na to w jakiej wersji. Po drugie, i chyba ważniejsze, bo na filmie spoczywa ogromna odpowiedzialność jeśli chodzi o multiwersum Marvela. Choć więcej jest w sieci plotek niż potwierdzonych informacji, w najnowszej odsłonie serii do swoich ról powróci wielu aktorów z poprzednich serii o Człowieku-Pająku.

Na chwilę obecną wiadomo oficjalnie o Alfredzie Molinie, który ponownie zagra Doktora Otto Octaviusa z trylogii Sama Raimiego oraz Jamie Foxie, który powróci w roli Elektro aka Maxa Dillona z serii Niesamowity Spider-Man. W plotkach pojawiają się także Norman Osborn w wykonania Willema Dafou, Thomas Haden Church w roli Sandmana oraz Rhys Ifans jako Jaszczur. Nie może zabraknąć oczywiście samych Peterów Parkerów, czyli Tobey’ego Maguire’a oraz Anderw Garfielda, a także Charliego Coxa, czyli Daredevila z serialu Netfliksa.

Największym problemem będzie tu właśnie obsada dubbingu. Trylogia Sama Raimiego nigdy nie otrzymała dubbingu, więc większość postaci trzeba obsadzić „od zera”. Z drugiej strony w serii Niesamowity Spider-Man mamy fajne pomysły, ale często już zajęte w obrębie MCU, dlatego nie można ich zdublować. Z trzeciej strony natomiast, część powrotów, choć nie wiemy jeszcze jak dużych, może okazać się tylko początkiem nowych przygód danego bohatera, dlatego reżyser musi wybitnie uważać na każdy swój krok. Kimkolwiek on będzie, postanowiliśmy ułatwić mu życie naszym PRZEGLĄDEM GŁOSÓW do filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu”.

„Spider-Man: Bez drogi do domu” to bardzo ważny film, ale i bardzo ważny dubbing. Bardzo możliwe, że za jego reżyserię może odpowiadać Artur Kaczmarski, który poprowadził poprzednią odsłonę serii, jednak nie możemy być tego pewni w 100%. Trzeba też pamiętać, że filmy spod marki Spider-Mana, choć oficjalnie są częścią Kinowego Uniwersum Marvela, są wydawane przez Sony, przez co mogą różnić się budżetem (choć niekoniecznie patrząc na poprzednie dwa filmy). Niemniej jednak, film ustawi wiele kolejnych wątków dla przyszłych lat i warto by dubbing sprostał oczekiwaniom fanów tak samo jak sama w sobie produkcja.

„Spider-Man: Bez drogi do domu” zadebiutuje w kinach 17 grudnia!

Dodaj komentarz